Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in achtste finales EK tegen Engeland of Roemenië

Nederland in achtste finales EK tegen Engeland of Roemenië

FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het in de achtste finales van het EK op tegen Engeland of Roemenië. Dat is duidelijk nu Roemenië als eerste is geëindigd in groep E.

De Roemenen speelden in Frankfurt met 1-1 gelijk tegen Slowakije. België en Oekraïne kwamen niet verder dan 0-0. Alle landen beëindigden de poulefase met 4 punten. Koploper Roemenië, nummer 2 België en nummer 3 Slowakije gaan door naar de achtste finales. Voor Oekraïne zit het EK er op.

Oranje weet woensdagavond rond 23.00 uur wie de tegenstander is. De kans op Engeland is het grootst. Als Tsjechië of Georgië later op woensdag in groep F alsnog de achtste finales bereikt, dan is Roemenië de opponent. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.

Geen salonremise

Roemenië en Slowakije wisten op voorhand al dat ze bij een gelijkspel allebei de volgende ronde bereikten. De bondscoaches van de twee landen zeiden de dag voor de wedstrijd dat van een zogenoemde 'salonremise' geen sprake zou zijn.

Slowakije kwam halverwege de eerste helft op voorsprong dankzij een kopdoelpunt van Ondrej Duda. De Roemenen maakten in de 37e minuut gelijk via Razvan Marin, die een strafschop benutte. Na rust namen beide landen genoegen met het gelijkspel.

Tegenstander en speelstad

Als Oranje tegen Engeland moet spelen, is de wedstrijd zondag om 18.00 uur in Gelsenkirchen. Wordt Roemenië de opponent, is die achtste finale dinsdag om 18.00 uur in München.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

1 uur geleden
Bogarde assistent van bondscoach Ten Cate bij Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.

1 uur geleden
Aanvaller Suárez seizoen langer bij Inter Miami

MILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.

1 uur geleden
Willem II laat tribunes leeg tegen ADO door vuurwerkstraf

TILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.

1 uur geleden
Spits Giménez van AC Milan staat voor enkeloperatie

MILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.

1 uur geleden
Vitesse dient verzoek tot goedkeuring overname Sterkhouders in

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.

2 uur geleden
FIFA meldt forse stijging prijzengeld WK voetbal

DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.

4 uur geleden