Nederland in achtste finales EK tegen Engeland of Roemenië
FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het in de achtste finales van het EK op tegen Engeland of Roemenië. Dat is duidelijk nu Roemenië als eerste is geëindigd in groep E.
De Roemenen speelden in Frankfurt met 1-1 gelijk tegen Slowakije. België en Oekraïne kwamen niet verder dan 0-0. Alle landen beëindigden de poulefase met 4 punten. Koploper Roemenië, nummer 2 België en nummer 3 Slowakije gaan door naar de achtste finales. Voor Oekraïne zit het EK er op.
Oranje weet woensdagavond rond 23.00 uur wie de tegenstander is. De kans op Engeland is het grootst. Als Tsjechië of Georgië later op woensdag in groep F alsnog de achtste finales bereikt, dan is Roemenië de opponent. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.
Geen salonremise
Roemenië en Slowakije wisten op voorhand al dat ze bij een gelijkspel allebei de volgende ronde bereikten. De bondscoaches van de twee landen zeiden de dag voor de wedstrijd dat van een zogenoemde 'salonremise' geen sprake zou zijn.
Slowakije kwam halverwege de eerste helft op voorsprong dankzij een kopdoelpunt van Ondrej Duda. De Roemenen maakten in de 37e minuut gelijk via Razvan Marin, die een strafschop benutte. Na rust namen beide landen genoegen met het gelijkspel.
Tegenstander en speelstad
Als Oranje tegen Engeland moet spelen, is de wedstrijd zondag om 18.00 uur in Gelsenkirchen. Wordt Roemenië de opponent, is die achtste finale dinsdag om 18.00 uur in München.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
3 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
4 uur geleden