Nederland in achtste finales EK tegen Engeland of Roemenië
FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het in de achtste finales van het EK op tegen Engeland of Roemenië. Dat is duidelijk nu Roemenië als eerste is geëindigd in groep E.
De Roemenen speelden in Frankfurt met 1-1 gelijk tegen Slowakije. België en Oekraïne kwamen niet verder dan 0-0. Alle landen beëindigden de poulefase met 4 punten. Koploper Roemenië, nummer 2 België en nummer 3 Slowakije gaan door naar de achtste finales. Voor Oekraïne zit het EK er op.
Oranje weet woensdagavond rond 23.00 uur wie de tegenstander is. De kans op Engeland is het grootst. Als Tsjechië of Georgië later op woensdag in groep F alsnog de achtste finales bereikt, dan is Roemenië de opponent. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.
Geen salonremise
Roemenië en Slowakije wisten op voorhand al dat ze bij een gelijkspel allebei de volgende ronde bereikten. De bondscoaches van de twee landen zeiden de dag voor de wedstrijd dat van een zogenoemde 'salonremise' geen sprake zou zijn.
Slowakije kwam halverwege de eerste helft op voorsprong dankzij een kopdoelpunt van Ondrej Duda. De Roemenen maakten in de 37e minuut gelijk via Razvan Marin, die een strafschop benutte. Na rust namen beide landen genoegen met het gelijkspel.
Tegenstander en speelstad
Als Oranje tegen Engeland moet spelen, is de wedstrijd zondag om 18.00 uur in Gelsenkirchen. Wordt Roemenië de opponent, is die achtste finale dinsdag om 18.00 uur in München.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
14 uur geleden