Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in achtste finales EK tegen Engeland of Roemenië

Nederland in achtste finales EK tegen Engeland of Roemenië

FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het in de achtste finales van het EK op tegen Engeland of Roemenië. Dat is duidelijk nu Roemenië als eerste is geëindigd in groep E.

De Roemenen speelden in Frankfurt met 1-1 gelijk tegen Slowakije. België en Oekraïne kwamen niet verder dan 0-0. Alle landen beëindigden de poulefase met 4 punten. Koploper Roemenië, nummer 2 België en nummer 3 Slowakije gaan door naar de achtste finales. Voor Oekraïne zit het EK er op.

Oranje weet woensdagavond rond 23.00 uur wie de tegenstander is. De kans op Engeland is het grootst. Als Tsjechië of Georgië later op woensdag in groep F alsnog de achtste finales bereikt, dan is Roemenië de opponent. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.

Geen salonremise

Roemenië en Slowakije wisten op voorhand al dat ze bij een gelijkspel allebei de volgende ronde bereikten. De bondscoaches van de twee landen zeiden de dag voor de wedstrijd dat van een zogenoemde 'salonremise' geen sprake zou zijn.

Slowakije kwam halverwege de eerste helft op voorsprong dankzij een kopdoelpunt van Ondrej Duda. De Roemenen maakten in de 37e minuut gelijk via Razvan Marin, die een strafschop benutte. Na rust namen beide landen genoegen met het gelijkspel.

Tegenstander en speelstad

Als Oranje tegen Engeland moet spelen, is de wedstrijd zondag om 18.00 uur in Gelsenkirchen. Wordt Roemenië de opponent, is die achtste finale dinsdag om 18.00 uur in München.

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

2 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

2 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

3 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

3 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

3 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

5 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

5 uur geleden