Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in achtste finales EK tegen Engeland of Roemenië

Nederland in achtste finales EK tegen Engeland of Roemenië

FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal neemt het in de achtste finales van het EK op tegen Engeland of Roemenië. Dat is duidelijk nu Roemenië als eerste is geëindigd in groep E.

De Roemenen speelden in Frankfurt met 1-1 gelijk tegen Slowakije. België en Oekraïne kwamen niet verder dan 0-0. Alle landen beëindigden de poulefase met 4 punten. Koploper Roemenië, nummer 2 België en nummer 3 Slowakije gaan door naar de achtste finales. Voor Oekraïne zit het EK er op.

Oranje weet woensdagavond rond 23.00 uur wie de tegenstander is. De kans op Engeland is het grootst. Als Tsjechië of Georgië later op woensdag in groep F alsnog de achtste finales bereikt, dan is Roemenië de opponent. Tsjechië moet daarvoor winnen van Turkije en Georgië kan uitschakeling nog ontlopen door het al geplaatste Portugal te verslaan.

Geen salonremise

Roemenië en Slowakije wisten op voorhand al dat ze bij een gelijkspel allebei de volgende ronde bereikten. De bondscoaches van de twee landen zeiden de dag voor de wedstrijd dat van een zogenoemde 'salonremise' geen sprake zou zijn.

Slowakije kwam halverwege de eerste helft op voorsprong dankzij een kopdoelpunt van Ondrej Duda. De Roemenen maakten in de 37e minuut gelijk via Razvan Marin, die een strafschop benutte. Na rust namen beide landen genoegen met het gelijkspel.

Tegenstander en speelstad

Als Oranje tegen Engeland moet spelen, is de wedstrijd zondag om 18.00 uur in Gelsenkirchen. Wordt Roemenië de opponent, is die achtste finale dinsdag om 18.00 uur in München.

Meer uit Voetbal

Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

1 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

4 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

6 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

7 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

8 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

9 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

12 uur geleden