Nederland houdt zich weer aan de norm over stikstof in mest
DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid stikstof in dierlijke mest is vorig jaar weer gedaald. Daardoor duikt Nederland verder onder het plafond dat de Europese Unie heeft vastgesteld om het milieu te beschermen. Ook kwam er wederom minder fosfaat terecht in de uitwerpselen van dieren. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In 2019 kwam ongeveer 490 miljoen kilo stikstof terecht in dierlijke mest, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Daarmee zit de totale landbouwsector voor het tweede jaar op rij onder het Europese plafond van zo'n 504 miljoen kilo. Volgens een woordvoerder van het CBS nam de hoeveelheid stikstof in mest af omdat de veestapel kromp en boeren ander voer zijn gaan gebruiken. De melkveesector zat in 2018 nog boven het Europese maximum, maar dook daar vorig jaar onder.
Afgelopen jaar oordeelde de Raad van State dat het Nederlandse stikstofbeleid niet genoeg bescherming bood aan speciale natuurgebieden, hetgeen leidde tot veel politieke discussie en boerenprotesten. Dat ging om de hoeveelheid stikstof die neersloeg in natuurgebieden. Daar gaat het onderzoek van het CBS niet over. Wel weet de woordvoerder te vertellen dat Nederland qua neerslag van stikstof op veel plekken nog niet voldoet aan de norm.
De hoeveelheid fosfaat in dierlijke mest nam met 4 procent af tot ruim 155 miljoen kilo. Daarmee zitten boeren ver onder het Europese plafond van zo'n 173 miljoen kilo.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
3 uur geleden