Nederland heeft ook na 2050 aardgas nodig, zegt energiegezant
GOA (ANP/BLOOMBERG) - De wereld heeft ook na 2050 aardgas nodig voor sommige industrieën die moeilijk zonder fossiele brandstoffen kunnen, zegt de Nederlandse energiegezant Frederik Wisselink. Eigenlijk moet de wereld in dat jaar klimaatneutraal zijn en veel minder fossiele brandstoffen verbruiken. Maar de bewering van Wisselink benadrukt hoe moeilijk die opgave is.
Om in 2050 klimaatneutraal te kunnen zijn, zullen landen de uitstoot van CO2 en andere broeikasgassen moeten afvangen of andere manieren moeten vinden om de uitstoot te verminderen, zegt Wisselink tijdens een energiecongres in India. Hij vertegenwoordigt het ministerie van Economische Zaken en Klimaat op energiegebied.
Ondanks de klimaatdoelen wordt nog altijd geïnvesteerd in de gasproductie. Zo nam Shell vorige maand een definitief investeringsbesluit voor de productie uit een gasveld in het Britse deel van de Noordzee. Ook sloot het concern afgelopen jaar een deal met het Qatarese staatsbedrijf QatarEnergy voor de levering van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan Nederland. Volgens de overeenkomst gaat de levering daarvan door tot voorbij 2050.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
2 uur geledenPOTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
6 uur geleden