Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland heeft extra luchtverdediging aan Oekraïne geleverd

Nederland heeft extra luchtverdediging aan Oekraïne geleverd

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft draagbare luchtverdedigingsmiddelen ter waarde van 88 miljoen euro aan Oekraïne geleverd, maakte defensieminister Brekelmans dinsdag in Brussel bekend. Die kan Oekraïne inzetten tegen drone- en raketaanvallen van Rusland, zei Brekelmans voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's van defensie.

Met die mobiel inzetbare systemen kan Oekraïne de "soms wel meer dan honderd drones" uitschakelen die Rusland inzet bij de vele massale aanvallen. Los van deze levering gaat Nederland verder met de ontwikkeling en levering van alle types drones, waaronder aanvalsdrones, zei de defensieminister.

"We zien dat Oekraïne die ook nodig heeft om Rusland verder op afstand te houden. Ook als reactie op de betrokkenheid van Noord-Korea, wat natuurlijk een ernstige escalatie is", zei Brekelmans. Die aanvalsdrones kan Oekraïne inzetten in de regio Koersk.

Diplomatie

Dinsdag wordt onder meer in Brussel speciale aandacht aan de oorlog in Oekraïne besteed, die inmiddels duizend dagen duurt. Nederland zal Oekraïne "onverminderd blijven steunen", herhaalde Brekelmans. Voorkomen moet worden dat agressor Rusland wint. "Als Rusland als winnaar uit de bus komt, dan weten we één ding zeker. Dat de agressie richting Europa in de toekomst alleen maar groter zal zijn. En dat geldt ook voor landen als Iran en China die natuurlijk Rusland steunen en zich dan ook gesterkt zullen voelen."

Er zijn steeds meer oproepen om onderhandelingen te starten om de oorlog te beëindigen. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei recent dat er via diplomatie volgend jaar een einde moet komen aan de oorlog. Nederland staat achter die diplomatieke inzet, zei Brekelmans. Maar "het is wel van belang dat Oekraïne zo sterk mogelijk staat."

Meer uit Binnenland

Hamer wil beter toezicht op onderzoek grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.

1 uur geleden
Bits of Freedom klaagt bij toezichthouder over menstruatie-app

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.

1 uur geleden
Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

DEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien.

2 uur geleden
Pieterpad krijgt rolstoelvriendelijke variant van 500 km

DEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.

3 uur geleden
Aantal behandelingen voor online gokken en designerdrugs stijgt

HOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.

3 uur geleden
Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

6 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

9 uur geleden