Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland heeft extra luchtverdediging aan Oekraïne geleverd

Nederland heeft extra luchtverdediging aan Oekraïne geleverd

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft draagbare luchtverdedigingsmiddelen ter waarde van 88 miljoen euro aan Oekraïne geleverd, maakte defensieminister Brekelmans dinsdag in Brussel bekend. Die kan Oekraïne inzetten tegen drone- en raketaanvallen van Rusland, zei Brekelmans voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's van defensie.

Met die mobiel inzetbare systemen kan Oekraïne de "soms wel meer dan honderd drones" uitschakelen die Rusland inzet bij de vele massale aanvallen. Los van deze levering gaat Nederland verder met de ontwikkeling en levering van alle types drones, waaronder aanvalsdrones, zei de defensieminister.

"We zien dat Oekraïne die ook nodig heeft om Rusland verder op afstand te houden. Ook als reactie op de betrokkenheid van Noord-Korea, wat natuurlijk een ernstige escalatie is", zei Brekelmans. Die aanvalsdrones kan Oekraïne inzetten in de regio Koersk.

Diplomatie

Dinsdag wordt onder meer in Brussel speciale aandacht aan de oorlog in Oekraïne besteed, die inmiddels duizend dagen duurt. Nederland zal Oekraïne "onverminderd blijven steunen", herhaalde Brekelmans. Voorkomen moet worden dat agressor Rusland wint. "Als Rusland als winnaar uit de bus komt, dan weten we één ding zeker. Dat de agressie richting Europa in de toekomst alleen maar groter zal zijn. En dat geldt ook voor landen als Iran en China die natuurlijk Rusland steunen en zich dan ook gesterkt zullen voelen."

Er zijn steeds meer oproepen om onderhandelingen te starten om de oorlog te beëindigen. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei recent dat er via diplomatie volgend jaar een einde moet komen aan de oorlog. Nederland staat achter die diplomatieke inzet, zei Brekelmans. Maar "het is wel van belang dat Oekraïne zo sterk mogelijk staat."

Meer uit Binnenland

Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

28 minuten geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond naar het Midden-Oosten om daar reizigers op te halen die zijn gestrand door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Hij zei niet naar welk land het vliegtuig gaat. In de regio zijn vermoedelijk duizenden Nederlanders gestrand.

30 minuten geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

45 minuten geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

46 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: moord uit 2006 voorleggen aan Europees Hof

DEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.

47 minuten geleden
1700 politiemensen zagen dossier Lisa in, meestal zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.

1 uur geleden
Meer gestrande Nederlanders in Midden-Oosten bellen alarmcentrale

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.

2 uur geleden