Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland heeft extra luchtverdediging aan Oekraïne geleverd

Nederland heeft extra luchtverdediging aan Oekraïne geleverd

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft draagbare luchtverdedigingsmiddelen ter waarde van 88 miljoen euro aan Oekraïne geleverd, maakte defensieminister Brekelmans dinsdag in Brussel bekend. Die kan Oekraïne inzetten tegen drone- en raketaanvallen van Rusland, zei Brekelmans voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's van defensie.

Met die mobiel inzetbare systemen kan Oekraïne de "soms wel meer dan honderd drones" uitschakelen die Rusland inzet bij de vele massale aanvallen. Los van deze levering gaat Nederland verder met de ontwikkeling en levering van alle types drones, waaronder aanvalsdrones, zei de defensieminister.

"We zien dat Oekraïne die ook nodig heeft om Rusland verder op afstand te houden. Ook als reactie op de betrokkenheid van Noord-Korea, wat natuurlijk een ernstige escalatie is", zei Brekelmans. Die aanvalsdrones kan Oekraïne inzetten in de regio Koersk.

Diplomatie

Dinsdag wordt onder meer in Brussel speciale aandacht aan de oorlog in Oekraïne besteed, die inmiddels duizend dagen duurt. Nederland zal Oekraïne "onverminderd blijven steunen", herhaalde Brekelmans. Voorkomen moet worden dat agressor Rusland wint. "Als Rusland als winnaar uit de bus komt, dan weten we één ding zeker. Dat de agressie richting Europa in de toekomst alleen maar groter zal zijn. En dat geldt ook voor landen als Iran en China die natuurlijk Rusland steunen en zich dan ook gesterkt zullen voelen."

Er zijn steeds meer oproepen om onderhandelingen te starten om de oorlog te beëindigen. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei recent dat er via diplomatie volgend jaar een einde moet komen aan de oorlog. Nederland staat achter die diplomatieke inzet, zei Brekelmans. Maar "het is wel van belang dat Oekraïne zo sterk mogelijk staat."

Meer uit Binnenland

Geen treinverkeer bij Breda, minder treinen op andere trajecten

UTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."

26 minuten geleden
Brand in centrum Leeuwarden grotendeels onder controle

LEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.

1 uur geleden
CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

2 uur geleden
IKNL: minder alcohol voorkomt honderden kankerdiagnoses per jaar

DEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.

2 uur geleden
NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

2 uur geleden
Zeer grote brand in historische binnenstad Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.

2 uur geleden
NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

8 uur geleden