Nederland heeft 3 gemeenten minder in 2021
DEN HAAG (ANP) - Nederland bestaat in 2021 uit 352 gemeenten. Dat zijn er drie minder dan tot nu toe, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. Drie gemeenten verdwijnen door gemeentelijke herindelingen in Noord-Brabant en Groningen.
Appingedam, Delfzijl en Loppersum in Groningen gaan vanaf 1 januari verder als de gemeente Eemsdelta. Gerard Beukema (PvdA), die nu nog waarnemend burgemeester van Delfzijl is, wordt de waarnemend burgemeester van Eemsdelta. De nieuwe gemeente krijgt later in het nieuwe jaar een kroonbenoemde burgemeester.
De gemeente Haaren in Noord-Brabant verdwijnt per 1 januari. De dorpen Haaren, Biezenmortel, Esch en Helvoirt, die samen Haaren vormden, worden verdeeld over de gemeenten Boxtel, Oisterwijk, Tilburg en Vught.
Tien jaar geleden waren er in Nederland nog 418 gemeenten. Gemeenten worden volgens het CBS steeds groter. Vaak zijn kleine gemeenten niet in staat om zelfstandig alle voorzieningen op peil te houden.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - Door de staking in het openbaar vervoer rijden er woensdag geen treinen van Arriva in de provincie Limburg. In de provincie Noord-Brabant rijdt ongeveer 15 procent van de bussen, verwacht de vervoerder.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees, melden onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR). Met name varkensvlees werd minder gegeten. Het eten van rundvlees daalde licht. Kip werd daarentegen iets meer gegeten. WUR houdt sinds 2005 de vleesconsumptie van Nederlanders bij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt volgens premier Rob Jetten niet eenvoudig om tot een akkoord te komen met de Verenigde Staten over de aangekondigde sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Er is een half jaar om tot een oplossing te komen. Het worden "zes hele spannende maanden waarvan de uitkomst nog ongewis is", zei Jetten in de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is blij dat asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus geen dwangsommen meer kunnen aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer ging dinsdag akkoord met een voorstel van asielminister Bart van den Brink.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Om de druk in het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlagen, vangt de gemeente Groningen vanaf woensdag tijdelijk extra vluchtelingen op. Het gaat om honderd bedden voor gezinnen met jonge kinderen voor wie in Ter Apel momenteel geen plek is.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Vierhonderd medewerkers van de publieke omroepen willen dat de NPO de beslissing om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival terugdraait. Dat staat in een brief aan de directie en de raad van bestuur van de NPO. De brandbrief is ook online te lezen en heeft als titel #NietMijnSongfestival.
13 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - De noodlijdende zeehondenopvang in de Waddenzee krijgt veel donaties binnen van bezorgde mensen, na het nieuws dat het centrum in de provincie Groningen bijna failliet gaat. Volgens een woordvoerster van het betreffende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) is dinsdagmiddag al ruim 1,5 ton binnengekomen via de eigen site en is er ook een crowdfunding gestart. Daarop is inmiddels ruim 30.000 euro binnengekomen.
15 uur geleden