Nederland heeft 3 gemeenten minder in 2021
DEN HAAG (ANP) - Nederland bestaat in 2021 uit 352 gemeenten. Dat zijn er drie minder dan tot nu toe, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. Drie gemeenten verdwijnen door gemeentelijke herindelingen in Noord-Brabant en Groningen.
Appingedam, Delfzijl en Loppersum in Groningen gaan vanaf 1 januari verder als de gemeente Eemsdelta. Gerard Beukema (PvdA), die nu nog waarnemend burgemeester van Delfzijl is, wordt de waarnemend burgemeester van Eemsdelta. De nieuwe gemeente krijgt later in het nieuwe jaar een kroonbenoemde burgemeester.
De gemeente Haaren in Noord-Brabant verdwijnt per 1 januari. De dorpen Haaren, Biezenmortel, Esch en Helvoirt, die samen Haaren vormden, worden verdeeld over de gemeenten Boxtel, Oisterwijk, Tilburg en Vught.
Tien jaar geleden waren er in Nederland nog 418 gemeenten. Gemeenten worden volgens het CBS steeds groter. Vaak zijn kleine gemeenten niet in staat om zelfstandig alle voorzieningen op peil te houden.
Meer uit Binnenland
ISTANBUL (ANP) - Een Nederlandse automobilist is maandagavond in de Turkse provincie Edirne bewust ingereden op twee mensen met wie hij kort daarvoor ruzie had gekregen. De twee raakten gewond. De Nederlander ging er na de aanrijding vandoor, maar werd later aangehouden bij de grens met Bulgarije. Dat meldde het Turkse persbureau DHA dinsdagavond.
4 uur geledenTHOLEN (ANP) - Raadsleden en andere aanwezigen in het gemeentehuis in Tholen moesten dinsdagavond binnenblijven. Door een anti-azc-demonstratie voor het gemeentehuis was het te onveilig om de deuren te openen, meldt de politie.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De oproep aan de inwoners van Overasselt en Nederasselt om binnen te blijven is ingetrokken, meldt de politie. De politie heeft dinsdagavond nog onderzoek uitgevoerd na de massale schietpartij. Daaruit is gebleken dat er geen aanwijzingen zijn dat er zich nog verdachten in de omgeving van de Gelderse dorpen bevinden.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
10 uur geleden