Nederland handhaaft zich in top 10 medailleklassement
TOKIO (ANP) - De Nederlandse olympiërs hebben zich gehandhaafd in de top 10 van het medailleklassement. Ondanks de knappe prestaties van zwemster Sharon van Rouwendaal (zilver), atlete Femke Bol (brons) en springruiter Maikel van der Vleuten (brons) zakte Oranje wel een plaatsje. Dat was een gevolg van het goud dat de Italiaanse baanwielrenners op de ploegachtervolging pakten, de zesde medaille van die kleur voor de Azzurri.
TeamNL staat in Tokio nu op zes goud, acht zilver en negen brons. Dat is voorlopig goed voor de tiende plaats, net achter Frankrijk en Italië maar nog duidelijk voor Zuid-Korea en Nieuw-Zeeland. Al deze landen hebben tot dusver zes olympische kampioenen gehuldigd.
De totale Nederlandse oogst van Londen 2012 (20 stuks) en Rio de Janeiro 2016 (19) is inmiddels ruim verbeterd. Het record van Sydney (25) is in zicht, maar eigenlijk al geëvenaard door de zekere medailles van boksster Nouchka Fontijn, ten minste brons in de klasse tot 75 kilogram, en de hockeysters (goud of zilver).
China is nog altijd de onbetwiste leider in de medaillespiegel, maar begroette woensdag slechts één zilveren medaille. Dat was de 70e plak deze Spelen: 32 goud, 22 zilver en 16 brons. De Amerikaanse ploeg (25-31-23) blijft tweede, maar is in het klassement van het totaal aantal medailles nog wel koploper (79). Gastland Japan (21-7-12) is derde, nu gevolgd door Groot-Brittannië (15-18-15), Australië (15-4-17) en Rusland (14-21-18).
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
22 uur geleden