Nederland handhaaft zich in top 10 medailleklassement
TOKIO (ANP) - De Nederlandse olympiërs hebben zich gehandhaafd in de top 10 van het medailleklassement. Ondanks de knappe prestaties van zwemster Sharon van Rouwendaal (zilver), atlete Femke Bol (brons) en springruiter Maikel van der Vleuten (brons) zakte Oranje wel een plaatsje. Dat was een gevolg van het goud dat de Italiaanse baanwielrenners op de ploegachtervolging pakten, de zesde medaille van die kleur voor de Azzurri.
TeamNL staat in Tokio nu op zes goud, acht zilver en negen brons. Dat is voorlopig goed voor de tiende plaats, net achter Frankrijk en Italië maar nog duidelijk voor Zuid-Korea en Nieuw-Zeeland. Al deze landen hebben tot dusver zes olympische kampioenen gehuldigd.
De totale Nederlandse oogst van Londen 2012 (20 stuks) en Rio de Janeiro 2016 (19) is inmiddels ruim verbeterd. Het record van Sydney (25) is in zicht, maar eigenlijk al geëvenaard door de zekere medailles van boksster Nouchka Fontijn, ten minste brons in de klasse tot 75 kilogram, en de hockeysters (goud of zilver).
China is nog altijd de onbetwiste leider in de medaillespiegel, maar begroette woensdag slechts één zilveren medaille. Dat was de 70e plak deze Spelen: 32 goud, 22 zilver en 16 brons. De Amerikaanse ploeg (25-31-23) blijft tweede, maar is in het klassement van het totaal aantal medailles nog wel koploper (79). Gastland Japan (21-7-12) is derde, nu gevolgd door Groot-Brittannië (15-18-15), Australië (15-4-17) en Rusland (14-21-18).
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
11 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
11 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
13 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
17 uur geleden