Nederland haalt burgers terug uit Libanon
DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat burgers helpen Libanon te verlaten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken is van plan om Nederlanders te repatriëren. De komende dagen wordt gezorgd voor militair luchttransport.
Eerder deed het ministerie herhaaldelijke oproepen aan Nederlanders in Libanon om het land te verlaten. Nu de veiligheidssituatie door het grondoffensief van het Israëlische leger nog onzekerder is geworden, heeft het ministerie besloten hulp te bieden. Landgenoten krijgen ook hulp bij vertrek met commerciële luchtvaartmaatschappijen, aldus het ministerie. Ook staat het in contact met andere landen die vluchten organiseren.
Wanneer de eerste vlucht uit Libanon vertrekt, is nog niet bekend. Ook is volgens een woordvoerster nog niet duidelijk om hoeveel vluchten het in totaal gaat.
Registratieplicht
Hoeveel Nederlanders exact in Libanon zijn, is onbekend. Het ministerie liet eerder weten hier geen zicht op te hebben, omdat er geen registratieplicht is. De ambassade had al wel contact met landgenoten. Nederlanders die Libanon willen verlaten, kunnen zich online bij het ministerie melden.
De Nederlandse ambassade in Beiroet blijft voorlopig open.
Andere landen, waaronder Canada, Duitsland en Groot-Brittannië, waren eerder al begonnen met het terughalen van landgenoten. Zo reserveerde Canada honderden vliegtickets en regelde Groot-Brittannië een chartervlucht vanuit Libanon. De oppositie riep het kabinet dinsdag ook op tot actie om te zorgen dat Nederlanders die weg willen uit Libanon kunnen vertrekken.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Op het Kalverdijkje in Leeuwarden is een grote brand uitgebroken in bowlingcentrum De Grote Keizer. Daarvoor is ook een NL-Alert verstuurd, omdat er veel rook vrijkomt, meldt de Veiligheidsregio Fryslân Veilig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
19 uur geleden