Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland geniet maar korte tijd van koppositie medaillespiegel

Nederland geniet maar korte tijd van koppositie medaillespiegel

BEIJING (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Beijing heel even kunnen genieten van de eerste plaats in het medailleklassement. Na het goud en zilver voor langebaanschaatsers Kjeld Nuis en Thomas Krol op de 1500 meter, passeerde Team NL het Chinese team. Zweden nam kort daarna de eerste positie van Nederland over dankzij winst bij het langlaufen voor vrouwen.

Zweden leidt na de vierde dag van de Spelen met vier gouden, één zilveren en één bronzen medaille. TeamNL heeft drie gouden, drie zilveren en één bronzen medaille. Het goud kwam, naast Nuis, op naam van schaatssters Irene Schouten (3000 meter) en Ireen Wüst (1500 meter). Zilver was er, naast Krol, voor langebaanschaatser Patrick Roest (5000 meter) en shorttrackster Suzanne Schulting (500 meter). De tot dusverre enige bronzen plak van Nederland werd gewonnen door schaatsster Antoinette de Jong, op de 1500 meter.

De Nederlandse equipe heeft in de medaillespiegel toonaangevende landen achter zich. Gastland China en Duitsland delen de derde plaats met drie gouden en twee zilveren plakken. Noorwegen is de nummer 5 met drie keer goud, een keer zilver en vier keer brons.

Chef de mission Carl Verheijen sprak in aanloop naar de Spelen de doelstelling uit van ongeveer twintig medailles. Dat aantal behaalde de Nederlandse sportploeg vier jaar geleden bij de Winterspelen in Zuid-Korea, onderverdeeld in acht gouden, zes zilveren en zes bronzen. Bij de succesvolste Winterspelen ooit, in Sotsji in 2014, verzamelde TeamNL acht gouden, zeven zilveren en negen bronzen plakken, 24 in totaal dus.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

6 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

7 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden