Nederland geeft tweede 'zachte' lening aan Aruba
ORANJESTAD (ANP) - Nederland heeft een tweede 'zachte’ lening goedgekeurd aan Aruba. Het gaat om een bedrag van 49,5 miljoen Arubaanse florin (bijna 25 miljoen euro). Dat heeft de Arubaanse minister-president Evelyn Wever-Croes vrijdag bekendgemaakt.
Het geld kan de Arubaanse regering deze maand gebruiken om werkgevers te helpen de salarissen voor hun werknemers te betalen en op die manier banenverlies op het eiland te voorkomen. Het geld moet binnen twee jaar worden terugbetaald, zonder rente.
Vorige maand kreeg Aruba 42,5 miljoen Arubaanse florin (21 miljoen euro). Volgens het eiland is er door de coronacrisis veel meer geld nodig, maar wil Nederland eerst een pakket aan maatregelen zien van de regering om de overheidsfinanciën op orde te brengen. Staatssecretaris Raymond Knops (Koninkrijksrelaties) noemde dat vrijdag "een grote uitdaging" voor Aruba.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
25 minuten geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
7 uur geleden