Nederland gaf bijna 2 miljard euro aan militaire hulp aan Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft tot dusver ter waarde van ongeveer 1,9 miljard euro militaire steun gegeven aan Oekraïne. Sinds medio mei zijn onder meer luchtdoelkanonnen, munitie, radarsystemen, voertuigen, bruggen en vaartuigen naar Oekraïne gestuurd, meldt minister Kajsa Ollongren (Defensie).
Een deel van de kosten wordt gecompenseerd via de Europese Vredesfaciliteit. Daarbij heeft Nederland in totaal 708 miljoen euro gedeclareerd, waarvan 242 miljoen is uitbetaald. Dan gaat het alleen om vergoeding van declaraties die zijn ingediend tot en met februari van dit jaar, aldus de minister in een brief aan de Kamer.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
8 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
2 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
3 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
3 uur geleden