Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland gaat vijf stadions voordragen voor WK vrouwen 2027

Nederland gaat vijf stadions voordragen voor WK vrouwen 2027

ZEIST (ANP) - Nederland gaat bij de wereldvoetbalbond FIFA vijf stadions voordragen voor de wedstrijden van het WK voor vrouwen in 2027. Daarvan worden er vier gebruikt als Nederland samen met Duitsland en België daadwerkelijk de organisatie van het toernooi krijgt toegewezen. Duitsland en België krijgen in dat geval beide drie speelsteden, vertelde secretaris-generaal Gijs de Jong van voetbalbond KNVB tijdens een bijeenkomst in Zeist.

De FIFA eist dat de WK-wedstrijden worden gespeeld in stadions waarin minimaal 20.000 toeschouwers passen. "We hebben dus alle stadions in Nederland aangeschreven die hieraan voldoen", aldus De Jong. "Alleen Utrecht heeft publiekelijk aangegeven niet mee te doen." De Jong hoopt dat ook stadions als de Johan Cruijff ArenA, De Kuip en het Philips-stadion gebruikt kunnen worden tijdens het WK.

Voor de finale eist de FIFA een stadioncapaciteit van minimaal 65.000 bezoekers. Nederland en België hebben geen stadion van een dergelijke grootte, Duitsland wel.

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

5 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

5 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

12 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

13 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

13 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

16 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

17 uur geleden