Nederland gaat vijf stadions voordragen voor WK vrouwen 2027
ZEIST (ANP) - Nederland gaat bij de wereldvoetbalbond FIFA vijf stadions voordragen voor de wedstrijden van het WK voor vrouwen in 2027. Daarvan worden er vier gebruikt als Nederland samen met Duitsland en België daadwerkelijk de organisatie van het toernooi krijgt toegewezen. Duitsland en België krijgen in dat geval beide drie speelsteden, vertelde secretaris-generaal Gijs de Jong van voetbalbond KNVB tijdens een bijeenkomst in Zeist.
De FIFA eist dat de WK-wedstrijden worden gespeeld in stadions waarin minimaal 20.000 toeschouwers passen. "We hebben dus alle stadions in Nederland aangeschreven die hieraan voldoen", aldus De Jong. "Alleen Utrecht heeft publiekelijk aangegeven niet mee te doen." De Jong hoopt dat ook stadions als de Johan Cruijff ArenA, De Kuip en het Philips-stadion gebruikt kunnen worden tijdens het WK.
Voor de finale eist de FIFA een stadioncapaciteit van minimaal 65.000 bezoekers. Nederland en België hebben geen stadion van een dergelijke grootte, Duitsland wel.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden