Nederland gaat vijf stadions voordragen voor WK vrouwen 2027
ZEIST (ANP) - Nederland gaat bij de wereldvoetbalbond FIFA vijf stadions voordragen voor de wedstrijden van het WK voor vrouwen in 2027. Daarvan worden er vier gebruikt als Nederland samen met Duitsland en België daadwerkelijk de organisatie van het toernooi krijgt toegewezen. Duitsland en België krijgen in dat geval beide drie speelsteden, vertelde secretaris-generaal Gijs de Jong van voetbalbond KNVB tijdens een bijeenkomst in Zeist.
De FIFA eist dat de WK-wedstrijden worden gespeeld in stadions waarin minimaal 20.000 toeschouwers passen. "We hebben dus alle stadions in Nederland aangeschreven die hieraan voldoen", aldus De Jong. "Alleen Utrecht heeft publiekelijk aangegeven niet mee te doen." De Jong hoopt dat ook stadions als de Johan Cruijff ArenA, De Kuip en het Philips-stadion gebruikt kunnen worden tijdens het WK.
Voor de finale eist de FIFA een stadioncapaciteit van minimaal 65.000 bezoekers. Nederland en België hebben geen stadion van een dergelijke grootte, Duitsland wel.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
2 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
15 uur geleden