Nederland exporteert minder naar Duitsland
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft minder spullen geëxporteerd naar Duitsland in de eerste zeven maanden van dit jaar. De waarde van al deze goederen is gedaald vergeleken met dezelfde maanden een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Duitsland importeerde ook minder producten uit andere landen.
Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland en ook de grootste economie van Europa. Eerder werd al duidelijk dat de economische groei in dat land tot stilstand is gekomen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voorspelde afgelopen dinsdag dat de bedrijvigheid in Duitsland dit jaar krimpt met 0,5 procent vanwege de hoge inflatie.
De waarde van de spullen die in januari tot en met juli naar Duitsland werden gebracht, bedroeg volgens het CBS 93,8 miljard euro, een afname van 4,2 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Goederen die in Nederland zijn gemaakt en naar Duitsland gingen, waren 889 miljoen euro waard. Dit is 2,3 procent minder dan een jaar eerder. Vooral de invoer van chemische producten is afgenomen. De waarde van de wederuitvoer van Nederlandse producten daalde ook. Dit is de export van eerder geïmporteerde spullen. Die producten waren 3,2 miljard euro waard, een krimp van 5,4 procent.
Vorig jaar groeide de exportwaarde van goederen naar Duitsland nog, meldt het statistiekbureau verder. Dit was mede te danken aan het sterke economische herstel na de coronapandemie en de hogere exportprijzen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 dag geleden