Nederland exporteert minder naar Duitsland
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft minder spullen geëxporteerd naar Duitsland in de eerste zeven maanden van dit jaar. De waarde van al deze goederen is gedaald vergeleken met dezelfde maanden een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Duitsland importeerde ook minder producten uit andere landen.
Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland en ook de grootste economie van Europa. Eerder werd al duidelijk dat de economische groei in dat land tot stilstand is gekomen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voorspelde afgelopen dinsdag dat de bedrijvigheid in Duitsland dit jaar krimpt met 0,5 procent vanwege de hoge inflatie.
De waarde van de spullen die in januari tot en met juli naar Duitsland werden gebracht, bedroeg volgens het CBS 93,8 miljard euro, een afname van 4,2 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Goederen die in Nederland zijn gemaakt en naar Duitsland gingen, waren 889 miljoen euro waard. Dit is 2,3 procent minder dan een jaar eerder. Vooral de invoer van chemische producten is afgenomen. De waarde van de wederuitvoer van Nederlandse producten daalde ook. Dit is de export van eerder geïmporteerde spullen. Die producten waren 3,2 miljard euro waard, een krimp van 5,4 procent.
Vorig jaar groeide de exportwaarde van goederen naar Duitsland nog, meldt het statistiekbureau verder. Dit was mede te danken aan het sterke economische herstel na de coronapandemie en de hogere exportprijzen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.
6 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.
7 uur geleden