Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland exporteert minder naar Duitsland

Nederland exporteert minder naar Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft minder spullen geëxporteerd naar Duitsland in de eerste zeven maanden van dit jaar. De waarde van al deze goederen is gedaald vergeleken met dezelfde maanden een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Duitsland importeerde ook minder producten uit andere landen.

Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland en ook de grootste economie van Europa. Eerder werd al duidelijk dat de economische groei in dat land tot stilstand is gekomen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voorspelde afgelopen dinsdag dat de bedrijvigheid in Duitsland dit jaar krimpt met 0,5 procent vanwege de hoge inflatie.

De waarde van de spullen die in januari tot en met juli naar Duitsland werden gebracht, bedroeg volgens het CBS 93,8 miljard euro, een afname van 4,2 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Goederen die in Nederland zijn gemaakt en naar Duitsland gingen, waren 889 miljoen euro waard. Dit is 2,3 procent minder dan een jaar eerder. Vooral de invoer van chemische producten is afgenomen. De waarde van de wederuitvoer van Nederlandse producten daalde ook. Dit is de export van eerder geïmporteerde spullen. Die producten waren 3,2 miljard euro waard, een krimp van 5,4 procent.

Vorig jaar groeide de exportwaarde van goederen naar Duitsland nog, meldt het statistiekbureau verder. Dit was mede te danken aan het sterke economische herstel na de coronapandemie en de hogere exportprijzen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

5 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

5 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

5 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

6 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

8 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

9 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

10 uur geleden