Nederland evacueerde 18 jaar geleden ook burgers uit Libanon
DEN HAAG (ANP) - Vliegtuigen van het ministerie van Defensie halen de komende twee dagen Nederlanders op uit Libanon. Achttien jaar geleden gebeurde dat ook al eens. Toen was eveneens een hoogoplopende strijd tussen Israël en Hezbollah de aanleiding om burgers uit het land weg te halen.
Het conflict brak in juli 2006 uit nadat Hezbollah twee Israëlische militairen had ontvoerd. Daarna werd er continu gevochten. In de eerste twee weken van de strijd sloegen al meer dan 700.000 mensen op de vlucht.
Steeds vaker kreeg het ministerie van Buitenlandse Zaken vragen over de situatie in Libanon. Daarop werd op 13 juli besloten een crisistelefoonteam te activeren. Twee dagen later kwam het crisisbeleidsteam bijeen en nog diezelfde dag werd besloten tot een vrijwillige evacuatie van Nederlanders en hun gezinnen die daar woonden, zakenlieden en toeristen.
Bussen
Uiteindelijk werden ongeveer zeshonderd mensen uit het land geholpen. De evacuatie vond anders dan deze week plaats over de weg. De mensen werden met bussen naar de Syrische stad Aleppo vervoerd en daarvandaan door vliegtuigen van Defensie terug naar Nederland gebracht.
De evacuatie over land naar Aleppo "was op dat moment de snelste en veiligste manier", schreven de verantwoordelijke bewindslieden enkele maanden later aan de Tweede Kamer. Evacués die in Nederland geen onderdak hadden, werden tijdelijk ondergebracht in het (voormalig) asielzoekerscentrum in Almere.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
20 minuten geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
29 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
2 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
2 uur geleden