Nederland evacueerde 18 jaar geleden ook burgers uit Libanon
DEN HAAG (ANP) - Vliegtuigen van het ministerie van Defensie halen de komende twee dagen Nederlanders op uit Libanon. Achttien jaar geleden gebeurde dat ook al eens. Toen was eveneens een hoogoplopende strijd tussen Israël en Hezbollah de aanleiding om burgers uit het land weg te halen.
Het conflict brak in juli 2006 uit nadat Hezbollah twee Israëlische militairen had ontvoerd. Daarna werd er continu gevochten. In de eerste twee weken van de strijd sloegen al meer dan 700.000 mensen op de vlucht.
Steeds vaker kreeg het ministerie van Buitenlandse Zaken vragen over de situatie in Libanon. Daarop werd op 13 juli besloten een crisistelefoonteam te activeren. Twee dagen later kwam het crisisbeleidsteam bijeen en nog diezelfde dag werd besloten tot een vrijwillige evacuatie van Nederlanders en hun gezinnen die daar woonden, zakenlieden en toeristen.
Bussen
Uiteindelijk werden ongeveer zeshonderd mensen uit het land geholpen. De evacuatie vond anders dan deze week plaats over de weg. De mensen werden met bussen naar de Syrische stad Aleppo vervoerd en daarvandaan door vliegtuigen van Defensie terug naar Nederland gebracht.
De evacuatie over land naar Aleppo "was op dat moment de snelste en veiligste manier", schreven de verantwoordelijke bewindslieden enkele maanden later aan de Tweede Kamer. Evacués die in Nederland geen onderdak hadden, werden tijdelijk ondergebracht in het (voormalig) asielzoekerscentrum in Almere.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.
43 minuten geledenPRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 33-jarige man die wordt verdacht van het voorbereiden van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia ontkent volgens zijn advocaat "met klem" dat hij de prinsessen zou willen doden. Dat zei zijn advocaat maandag in de rechtbank in Den Haag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen Anne Romke van der H. uit het Groningse Uithuizen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hernieuwde poging om advocaten te vinden voor Ridouan Taghi (48) is niet geslaagd, meldt het dekenberaad maandag. De hoofdverdachte in het grote liquidatieproces zit daarom nog altijd zonder verdediging. Dat is al zo sinds de aanhouding van zijn voormalige raadsman Vito Shukrula meer dan een jaar geleden.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Opvarenden van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius mogen niet aan land in Kaapverdië. Dat meldt de BBC op gezag van lokale media en autoriteiten. Drie passagiers van dat schip zijn onlangs overleden nadat ze ziek waren geworden aan boord, onder wie twee Nederlanders. Een 69-jarige Brit ligt nog op de intensive care. Sinds het incident ligt het schip nabij de Kaapverdische hoofdstad Praia, waar passagiers dus niet van boord mogen, volgens de BBC om de lokale bevolking te beschermen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie verdenkt drie mensen ervan betrokken te zijn bij de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Rond 04.30 uur is het monument besmeurd met een rode substantie. Schoonmaakploegen zijn al uren bezig de bekladding te verwijderen. Later op de dag wordt op de Dam de Nationale Herdenking gehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) belangrijk om te achterhalen welk hantavirus precies is aangetroffen bij de opvarende van het cruiseschip bij Kaapverdië. Er bestaat een kans dat het gaat om een zeldzame variant die van mens op mens overdraagbaar is, zegt Chantal Reusken, viroloog en onderzoeker bij het RIVM.
2 uur geleden