Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland evacueerde 18 jaar geleden ook burgers uit Libanon

Nederland evacueerde 18 jaar geleden ook burgers uit Libanon

DEN HAAG (ANP) - Vliegtuigen van het ministerie van Defensie halen de komende twee dagen Nederlanders op uit Libanon. Achttien jaar geleden gebeurde dat ook al eens. Toen was eveneens een hoogoplopende strijd tussen Israël en Hezbollah de aanleiding om burgers uit het land weg te halen.

Het conflict brak in juli 2006 uit nadat Hezbollah twee Israëlische militairen had ontvoerd. Daarna werd er continu gevochten. In de eerste twee weken van de strijd sloegen al meer dan 700.000 mensen op de vlucht.

Steeds vaker kreeg het ministerie van Buitenlandse Zaken vragen over de situatie in Libanon. Daarop werd op 13 juli besloten een crisistelefoonteam te activeren. Twee dagen later kwam het crisisbeleidsteam bijeen en nog diezelfde dag werd besloten tot een vrijwillige evacuatie van Nederlanders en hun gezinnen die daar woonden, zakenlieden en toeristen.

Bussen

Uiteindelijk werden ongeveer zeshonderd mensen uit het land geholpen. De evacuatie vond anders dan deze week plaats over de weg. De mensen werden met bussen naar de Syrische stad Aleppo vervoerd en daarvandaan door vliegtuigen van Defensie terug naar Nederland gebracht.

De evacuatie over land naar Aleppo "was op dat moment de snelste en veiligste manier", schreven de verantwoordelijke bewindslieden enkele maanden later aan de Tweede Kamer. Evacués die in Nederland geen onderdak hadden, werden tijdelijk ondergebracht in het (voormalig) asielzoekerscentrum in Almere.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

2 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

3 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

4 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

4 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

4 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

6 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

6 uur geleden