Nederland evacueerde 18 jaar geleden ook burgers uit Libanon
DEN HAAG (ANP) - Vliegtuigen van het ministerie van Defensie halen de komende twee dagen Nederlanders op uit Libanon. Achttien jaar geleden gebeurde dat ook al eens. Toen was eveneens een hoogoplopende strijd tussen Israël en Hezbollah de aanleiding om burgers uit het land weg te halen.
Het conflict brak in juli 2006 uit nadat Hezbollah twee Israëlische militairen had ontvoerd. Daarna werd er continu gevochten. In de eerste twee weken van de strijd sloegen al meer dan 700.000 mensen op de vlucht.
Steeds vaker kreeg het ministerie van Buitenlandse Zaken vragen over de situatie in Libanon. Daarop werd op 13 juli besloten een crisistelefoonteam te activeren. Twee dagen later kwam het crisisbeleidsteam bijeen en nog diezelfde dag werd besloten tot een vrijwillige evacuatie van Nederlanders en hun gezinnen die daar woonden, zakenlieden en toeristen.
Bussen
Uiteindelijk werden ongeveer zeshonderd mensen uit het land geholpen. De evacuatie vond anders dan deze week plaats over de weg. De mensen werden met bussen naar de Syrische stad Aleppo vervoerd en daarvandaan door vliegtuigen van Defensie terug naar Nederland gebracht.
De evacuatie over land naar Aleppo "was op dat moment de snelste en veiligste manier", schreven de verantwoordelijke bewindslieden enkele maanden later aan de Tweede Kamer. Evacués die in Nederland geen onderdak hadden, werden tijdelijk ondergebracht in het (voormalig) asielzoekerscentrum in Almere.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
9 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
14 uur geleden