'Nederland en Scandinavische landen komen beste uit coronacrisis'
AMSTERDAM (ANP) - Nederland en de Scandinavische landen staan er het best voor om sterk uit de coronacrisis te komen. Dat stelt het World Economic Forum (WEF) in zijn jaarlijkse rapport over het concurrentievermogen van landen. Vanwege de coronapandemie en -crisis werd in het onderzoek dit jaar gekeken hoe goed landen in staat zijn te herstellen van de crisis.
Landen die daar goed in zijn hebben verschillende eigenschappen zoals een geavanceerde digitale economie, een robuust economisch vangnet en een sterk financieel systeem. Ook landen die de gezondheidszorg en sociaal beleid goed kunnen plannen en landen die ervaring hebben met voorgaande epidemieën zoals SARS staan er beter voor om goed uit de coronacrisis tevoorschijn te komen. Nederland staat bij vrijwel alle kenmerken relatief hoog.
Voor een langdurige economische groei is een transformatie naar een duurzamere en inclusievere economie nodig. Daarbij moet op digitalisering en omscholing worden ingezet en zijn groene investeringen noodzakelijk. Ook sterke publieke instanties en goed mededingingsbeleid zijn essentieel.
Finland scoort daarbij het hoogst, gevolgd door Zweden en Denemarken. Nederland staat vierde, boven China dat vooral profiteert van de grote arbeidsparticipatie van vrouwen en mededingingsbeleid. Nieuw-Zeeland, België, Duitsland, Frankrijk en Israël vervolmaken de top 10.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
5 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
7 uur geleden