Nederland en Frankrijk overleggen over stenengooier Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Nederland en Frankrijk overleggen over het verdere verloop van de zaak tegen de 32-jarige man die dinsdagavond in de Franse stad Toulon werd aangehouden. Hij zou begin deze maand in Rotterdam een slapende dakloze man zwaar hebben verwond door een steen op zijn hoofd te gooien.
In beide landen wordt nu onderzoek gedaan, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten.
De verdachte uit Kameroen zou ook verschillende keren in Frankrijk hebben toegeslagen. In Lyon zou hij een dakloze man hebben omgebracht met een zware steen. Verder zou hij betrokken zijn bij drie pogingen tot moord in Évry, Straatsburg en Dijon. De verdachte werd dinsdagavond aangehouden op het station van Toulon, nadat hij in een trein een vrouw had aangevallen.
Overlevering
De Nederlandse zaak kan worden toegevoegd aan het Franse onderzoek of Nederland kan om zijn overlevering vragen. "Maar het is nog te vroeg om er nu iets over te zeggen. Er is overleg in ieder geval", aldus de woordvoerder. "In de regel geldt dat de plek waar het zwaarste delict is gepleegd, leidend is."
De Franse politie laat weten dat de verdachte nog vast zit. Het is nog onduidelijk welke aanklager de zaak in Frankrijk zal behandelen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
19 uur geleden