Nederland en Frankrijk overleggen over stenengooier Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Nederland en Frankrijk overleggen over het verdere verloop van de zaak tegen de 32-jarige man die dinsdagavond in de Franse stad Toulon werd aangehouden. Hij zou begin deze maand in Rotterdam een slapende dakloze man zwaar hebben verwond door een steen op zijn hoofd te gooien.
In beide landen wordt nu onderzoek gedaan, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten.
De verdachte uit Kameroen zou ook verschillende keren in Frankrijk hebben toegeslagen. In Lyon zou hij een dakloze man hebben omgebracht met een zware steen. Verder zou hij betrokken zijn bij drie pogingen tot moord in Évry, Straatsburg en Dijon. De verdachte werd dinsdagavond aangehouden op het station van Toulon, nadat hij in een trein een vrouw had aangevallen.
Overlevering
De Nederlandse zaak kan worden toegevoegd aan het Franse onderzoek of Nederland kan om zijn overlevering vragen. "Maar het is nog te vroeg om er nu iets over te zeggen. Er is overleg in ieder geval", aldus de woordvoerder. "In de regel geldt dat de plek waar het zwaarste delict is gepleegd, leidend is."
De Franse politie laat weten dat de verdachte nog vast zit. Het is nog onduidelijk welke aanklager de zaak in Frankrijk zal behandelen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassademedewerkers in Iran worden tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken (CDA) schrijft op X dat zij worden verplaatst vanwege de veiligheidsrisico's.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag verzoeken tot nader onderzoek naar de detentieomstandigheden van ex-advocaat Inez Weski afgewezen. Weski, verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi, en haar advocaten hadden hier vorige maand tijdens een ingelaste zitting om gevraagd. De beslissing van de rechtbank betekent dat de inhoudelijke behandeling van de zaak op 2 april kan beginnen.
2 uur geledenNIEUW-DORDRECHT (ANP) - Het optreden van twee politieagenten vorig jaar in Nieuw-Dordrecht waarna een man om het leven kwam was rechtmatig, oordeelt het OM in Noord-Nederland na onderzoek door de Rijksrecherche. De 43-jarige man overleed aan een amfetaminevergiftiging.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Angelo L., voor een verkrachting meer dan dertig jaar geleden in Nijmegen. De 60-jarige L. zou op 14 januari 1994 's ochtends een toen 19-jarig meisje onder dreiging van geweld hebben verkracht. "Deze verkrachting is schokkend en de gevolgen voelt het slachtoffer nog steeds", zei de officier van justitie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - "Ik kan je eindelijk vertellen wat je mij hebt aangedaan", zei het slachtoffer van een gewelddadige verkrachting in 1994 in Nijmegen dinsdag in de rechtbank in Arnhem tegen Angelo L. De 60-jarige man uit Heerlen zou haar meer dan dertig jaar geleden hebben verkracht. L. zegt zich de verkrachting niet te kunnen herinneren.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.
5 uur geleden