Nederland en Frankrijk overleggen over stenengooier Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Nederland en Frankrijk overleggen over het verdere verloop van de zaak tegen de 32-jarige man die dinsdagavond in de Franse stad Toulon werd aangehouden. Hij zou begin deze maand in Rotterdam een slapende dakloze man zwaar hebben verwond door een steen op zijn hoofd te gooien.
In beide landen wordt nu onderzoek gedaan, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten.
De verdachte uit Kameroen zou ook verschillende keren in Frankrijk hebben toegeslagen. In Lyon zou hij een dakloze man hebben omgebracht met een zware steen. Verder zou hij betrokken zijn bij drie pogingen tot moord in Évry, Straatsburg en Dijon. De verdachte werd dinsdagavond aangehouden op het station van Toulon, nadat hij in een trein een vrouw had aangevallen.
Overlevering
De Nederlandse zaak kan worden toegevoegd aan het Franse onderzoek of Nederland kan om zijn overlevering vragen. "Maar het is nog te vroeg om er nu iets over te zeggen. Er is overleg in ieder geval", aldus de woordvoerder. "In de regel geldt dat de plek waar het zwaarste delict is gepleegd, leidend is."
De Franse politie laat weten dat de verdachte nog vast zit. Het is nog onduidelijk welke aanklager de zaak in Frankrijk zal behandelen.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
10 uur geleden