Nederland en Frankrijk overleggen over stenengooier Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Nederland en Frankrijk overleggen over het verdere verloop van de zaak tegen de 32-jarige man die dinsdagavond in de Franse stad Toulon werd aangehouden. Hij zou begin deze maand in Rotterdam een slapende dakloze man zwaar hebben verwond door een steen op zijn hoofd te gooien.
In beide landen wordt nu onderzoek gedaan, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten.
De verdachte uit Kameroen zou ook verschillende keren in Frankrijk hebben toegeslagen. In Lyon zou hij een dakloze man hebben omgebracht met een zware steen. Verder zou hij betrokken zijn bij drie pogingen tot moord in Évry, Straatsburg en Dijon. De verdachte werd dinsdagavond aangehouden op het station van Toulon, nadat hij in een trein een vrouw had aangevallen.
Overlevering
De Nederlandse zaak kan worden toegevoegd aan het Franse onderzoek of Nederland kan om zijn overlevering vragen. "Maar het is nog te vroeg om er nu iets over te zeggen. Er is overleg in ieder geval", aldus de woordvoerder. "In de regel geldt dat de plek waar het zwaarste delict is gepleegd, leidend is."
De Franse politie laat weten dat de verdachte nog vast zit. Het is nog onduidelijk welke aanklager de zaak in Frankrijk zal behandelen.
Meer uit Binnenland
NIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.
5 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist of welk medium het gaat, liet zij in het midden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.
7 uur geleden