Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland en Californië gaan kennis over laadpalen delen

Nederland en Californië gaan kennis over laadpalen delen

SAN FRANCISCO (ANP) - Nederland en de Amerikaanse staat Californië gaan kennis delen die zij opdoen in onderzoek naar laadpalen voor elektrische auto's. Het is de bedoeling dat regelgeving voor laadpaaltechnologie beter wordt zodat de techniek gemakkelijker kan worden ingezet, laat het ministerie van Infrastructuur weten.

In de stad San Francisco, tijdens een werkbezoek aan de VS, hebben staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur) en Garcia Gonzalez (minister van het milieuagentschap van Californië) een overeenkomst ondertekend waarin de samenwerking staat vastgelegd. Daarbij aanwezig waren koningin Máxima en plaatsvervangend gouverneur van Californië Eleni Kounalakis.

Volgend voorjaar vindt de eerste bijeenkomst plaats van Nederlandse en Amerikaanse experts. Zij gaan onder meer praten over wereldwijde standaarden van laadpalen, zodat gebruikers er makkelijker gebruik van kunnen maken als zij landsgrenzen overgaan. Ook moeten gebruikers energie kunnen terugleveren aan het stroomnet.

Volgens Heijnen is er nog "een wereld te winnen" als het aankomt op elektrisch laden en is samenwerking daarom nodig. Ook kan samenwerking economische kansen bieden aan Nederlandse bedrijven met expertise op dit gebied, aldus de staatssecretaris.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

1 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

3 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

4 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

6 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

9 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

13 uur geleden