Nederland en Californië gaan kennis over laadpalen delen
SAN FRANCISCO (ANP) - Nederland en de Amerikaanse staat Californië gaan kennis delen die zij opdoen in onderzoek naar laadpalen voor elektrische auto's. Het is de bedoeling dat regelgeving voor laadpaaltechnologie beter wordt zodat de techniek gemakkelijker kan worden ingezet, laat het ministerie van Infrastructuur weten.
In de stad San Francisco, tijdens een werkbezoek aan de VS, hebben staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur) en Garcia Gonzalez (minister van het milieuagentschap van Californië) een overeenkomst ondertekend waarin de samenwerking staat vastgelegd. Daarbij aanwezig waren koningin Máxima en plaatsvervangend gouverneur van Californië Eleni Kounalakis.
Volgend voorjaar vindt de eerste bijeenkomst plaats van Nederlandse en Amerikaanse experts. Zij gaan onder meer praten over wereldwijde standaarden van laadpalen, zodat gebruikers er makkelijker gebruik van kunnen maken als zij landsgrenzen overgaan. Ook moeten gebruikers energie kunnen terugleveren aan het stroomnet.
Volgens Heijnen is er nog "een wereld te winnen" als het aankomt op elektrisch laden en is samenwerking daarom nodig. Ook kan samenwerking economische kansen bieden aan Nederlandse bedrijven met expertise op dit gebied, aldus de staatssecretaris.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
56 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
4 uur geleden