Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland en België willen in 2026 samen dubbel WK hockey houden

Nederland en België willen in 2026 samen dubbel WK hockey houden

LAUSANNE (ANP) - Nederland en België hebben zich samen kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK hockey voor zowel mannen als vrouwen in de zomer van 2026. Het Wagener-stadion in Amstelveen en het nieuwe hockeystadion in de Belgische stad Waver zijn de beoogde speellocaties. Ook Zuid-Afrika heeft bij de internationale hockeyfederatie FIH aangegeven graag een dubbel WK te willen organiseren over vier jaar.

"In ons voorstel staat dat we de Belgische teams in België laten spelen, de Nederlandse teams zouden dan zoveel mogelijk in Nederland spelen", aldus de secretaris-generaal van de Belgische bond. "Zo kunnen we de stadions op het WK gemakkelijker vullen, want elke dag speelt er dan wel een team van een organiserend land."

Nederland organiseert volgende maand al samen met Spanje het WK voor vrouwen. De wedstrijden worden gespeeld in het Wagener-stadion en in de Spaanse stad Terrassa. Daar vindt onder meer de ontknoping van het toernooi plaats, met de halve finales en finale. Het WK hockey voor de mannen wordt begin volgend jaar gehouden in India.

In gesprek

Zuid-Afrika heeft bij de FIH niet alleen aangegeven beide WK's te willen organiseren in Potchefstroom, maar ook één van beide. Australië en Uruguay hebben zich kandidaat gesteld voor het WK voor de vrouwen, Duitsland voor het mannentoernooi. Engeland en Wales willen samen ook het WK voor de hockeyers organiseren.

De internationale bond gaat nu met alle geïnteresseerde landen in gesprek. Het bestuur van de FIH beslist op 3 november waar de WK's van 2026 worden gehouden. Tijdens het congres dat daarop volgt, op 4 en 5 november, wordt dat besluit naar buiten gebracht.

Meer uit Sport

Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

6 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

8 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

8 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

14 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

2 dagen geleden