Nederland en België willen in 2026 samen dubbel WK hockey houden
LAUSANNE (ANP) - Nederland en België hebben zich samen kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK hockey voor zowel mannen als vrouwen in de zomer van 2026. Het Wagener-stadion in Amstelveen en het nieuwe hockeystadion in de Belgische stad Waver zijn de beoogde speellocaties. Ook Zuid-Afrika heeft bij de internationale hockeyfederatie FIH aangegeven graag een dubbel WK te willen organiseren over vier jaar.
"In ons voorstel staat dat we de Belgische teams in België laten spelen, de Nederlandse teams zouden dan zoveel mogelijk in Nederland spelen", aldus de secretaris-generaal van de Belgische bond. "Zo kunnen we de stadions op het WK gemakkelijker vullen, want elke dag speelt er dan wel een team van een organiserend land."
Nederland organiseert volgende maand al samen met Spanje het WK voor vrouwen. De wedstrijden worden gespeeld in het Wagener-stadion en in de Spaanse stad Terrassa. Daar vindt onder meer de ontknoping van het toernooi plaats, met de halve finales en finale. Het WK hockey voor de mannen wordt begin volgend jaar gehouden in India.
In gesprek
Zuid-Afrika heeft bij de FIH niet alleen aangegeven beide WK's te willen organiseren in Potchefstroom, maar ook één van beide. Australië en Uruguay hebben zich kandidaat gesteld voor het WK voor de vrouwen, Duitsland voor het mannentoernooi. Engeland en Wales willen samen ook het WK voor de hockeyers organiseren.
De internationale bond gaat nu met alle geïnteresseerde landen in gesprek. Het bestuur van de FIH beslist op 3 november waar de WK's van 2026 worden gehouden. Tijdens het congres dat daarop volgt, op 4 en 5 november, wordt dat besluit naar buiten gebracht.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
7 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
19 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
1 dag geleden