Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland en België willen in 2026 samen dubbel WK hockey houden

Nederland en België willen in 2026 samen dubbel WK hockey houden

LAUSANNE (ANP) - Nederland en België hebben zich samen kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK hockey voor zowel mannen als vrouwen in de zomer van 2026. Het Wagener-stadion in Amstelveen en het nieuwe hockeystadion in de Belgische stad Waver zijn de beoogde speellocaties. Ook Zuid-Afrika heeft bij de internationale hockeyfederatie FIH aangegeven graag een dubbel WK te willen organiseren over vier jaar.

"In ons voorstel staat dat we de Belgische teams in België laten spelen, de Nederlandse teams zouden dan zoveel mogelijk in Nederland spelen", aldus de secretaris-generaal van de Belgische bond. "Zo kunnen we de stadions op het WK gemakkelijker vullen, want elke dag speelt er dan wel een team van een organiserend land."

Nederland organiseert volgende maand al samen met Spanje het WK voor vrouwen. De wedstrijden worden gespeeld in het Wagener-stadion en in de Spaanse stad Terrassa. Daar vindt onder meer de ontknoping van het toernooi plaats, met de halve finales en finale. Het WK hockey voor de mannen wordt begin volgend jaar gehouden in India.

In gesprek

Zuid-Afrika heeft bij de FIH niet alleen aangegeven beide WK's te willen organiseren in Potchefstroom, maar ook één van beide. Australië en Uruguay hebben zich kandidaat gesteld voor het WK voor de vrouwen, Duitsland voor het mannentoernooi. Engeland en Wales willen samen ook het WK voor de hockeyers organiseren.

De internationale bond gaat nu met alle geïnteresseerde landen in gesprek. Het bestuur van de FIH beslist op 3 november waar de WK's van 2026 worden gehouden. Tijdens het congres dat daarop volgt, op 4 en 5 november, wordt dat besluit naar buiten gebracht.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

8 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

13 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

15 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

15 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

15 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

18 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

19 uur geleden