Nederland en andere landen veroordelen Iraanse geheime dienst
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft samen met dertien andere westerse landen uitgesproken dat zij de handelwijze van de Iraanse geheime dienst veroordelen. Die inlichtingendienst is steeds vaker betrokken bij het bedreigen van Iraniërs in andere landen. Ook richt de dienst zich steeds vaker op journalisten, dissidenten of Joodse organisaties.
"Wij beschouwen deze aanvallen, ongeacht het doelwit, als schendingen van onze soevereiniteit", schrijven de landen in de verklaring. De ondertekenaars roepen Iran op direct te stoppen met deze acties.
De verklaring werd verder ondertekend door de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Zweden, Duitsland, Frankrijk, Spanje, Albanië, Oostenrijk, België, Denemarken, Finland, Canada en Tsjechië.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeesterskandidaat Andrew Cuomo in New York heeft de steun genuanceerd die hij kreeg van de Amerikaanse president Donald Trump. Die maakte herhaaldelijk duidelijk liever oud-gouverneur Cuomo als burgemeester van de miljoenenstad te zien dan diens rivaal en partijgenoot, de Democraat Zohran Mamdani. Trump keerde zich ook tegen de kansloos geachte kandidaat Curtis Sliwa van zijn eigen Republikeinse Partij.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is de overheidssluiting ('shutdown') de 35e dag ingegaan, een evenaring van de langste sluiting tot nu toe. Die vond plaats eind 2018 en begin 2019 tijdens de vorige ambtstermijn van president Donald Trump.
2 uur geledenROME (ANP) - Een bouwvakker die in Rome onder het puin van een ingestorte middeleeuwse toren terechtkwam, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden, melden Italiaanse media, waaronder persbureau ANSA.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door de politieke impasse over de Amerikaanse staatsbegroting, die overheidsuitgaven met de 'shutdown' lamlegt, gaat de regering voedselhulp aan armen deels betalen uit een fonds dat voor natuurrampen en andere calamiteiten is bestemd. Maar het Aanvullend Voedselhulpprogramma (SNAP) wordt over de maand november door de financieringsproblemen met de helft gekort, melden media.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Spanje geprezen om zijn inzet voor de NAVO. Dat zei de Spaanse minister van Defensie Margarita Robles Fernández. Eerder zinspeelde de Amerikaanse president Donald Trump nog op een royement van Spanje uit het militaire bondgenootschap, omdat het land volgens hem te weinig zou uitgeven aan defensie.
10 uur geledenOJAI (ANP) - De Amerikaanse actrice Diane Ladd is overleden. Ze stierf maandag op 89-jarige leeftijd in haar woning in Ojai, melden Amerikaanse media. Ladd werd drie keer genomineerd voor een Oscar en was de moeder van actrice Laura Dern.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump zet druk op Israël om buitenlandse journalisten toe te laten tot Gaza. Dat schrijft The Times of Israel op basis van twee hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen. Volgens het Israëlische medium heeft Washington Israël opnieuw opgeroepen media toe te laten. Ook heeft het onderwerp voor Washington "geen topprioriteit", aldus The Times of Israel.
11 uur geleden