Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland eindigt Olympische Spelen met 34 medailles

Nederland eindigt Olympische Spelen met 34 medailles

PARIJS (ANP) - Nederland heeft op de Olympische Spelen 34 medailles behaald. Na het goud voor baanwielrenner Harrie Lavreysen kan TeamNL in Parijs geen plakken meer winnen. Naast Lavreysen won ook Sifan Hassan zondag goud, op de marathon.

Nederland haalde deze Olympische Spelen vijftien keer goud, zevenmaal zilver en twaalf keer brons. De vijftien gouden medailles zijn een verbetering van het record van de Olympische Spelen van Sydney in 2000. Toen veroverde Nederland twaalf keer goud.

TeamNL haalde Groot-Brittannië in en eindigde op de zesde plaats van de medaillespiegel. Groot-Brittannië, dat veertien keer goud veroverde, kan zondag geen medailles meer winnen. China voert het klassement aan met 40 keer goud, net voor de Verenigde Staten met 39. Japan (20), Australië (18) en Frankrijk (16) zijn de andere landen in de top vijf.

Nederland kwam twee plakken tekort om het recordaantal van de Spelen van Tokio in 2021 te evenaren. Toen veroverde TeamNL 36 medailles.

Meer uit Sport

Wielrenner Jakobsen keert over een week terug na pauze

AMSTERDAM (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen viert over een week zijn rentree in de Ronde van Denemarken. De Nederlandse sprinter laste in maart een pauze in om een doorstromingsbeperking in zijn benen. "Na een lange herstelperiode, zal Fabio volgende week weer racen", meldt zijn ploeg Picnic PostNL.

7 uur geleden
Sprinter Groenewegen naar wielerploeg Unibet Tietema Rockets

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Unibet Tietema Rockets heeft met Dylan Groenewegen een grote naam binnengehaald. De zesvoudig etappewinnaar in de Tour de France komt na dit seizoen over van de Australische ploeg Team Jayco AlUla, waar zijn contract na vier jaar afloopt.

10 uur geleden
Ferrari-baas: Hamilton is gefrustreerd maar niet gedemotiveerd

MARANELLO (ANP/RTR) - Ferrari-teambaas Fred Vasseur maakt zich geen zorgen om Lewis Hamilton. De Britse Formule 1-coureur noemde zich afgelopen week tijdens de Grote Prijs van Hongarije "absoluut nutteloos". Ook suggereerde Hamilton dat Ferrari "waarschijnlijk van coureur moet wisselen".

23 uur geleden
Kooij sprint naar zege in openingsetappe Ronde van Polen

LEGNICA (ANP/BELGA) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De 23-jarige Nederlander van Visma-Lease a Bike was in de rit over bijna 200 kilometer van Wroclaw naar Legnica de snelste in de massasprint. De Fransman Paul Magnier finishte als tweede en de Australiër Jensen Plowright als derde.

1 dag geleden
Tennistoernooi in Montreal verliest met Swiatek weer een topper

MONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.

1 dag geleden
Vollering vindt tweede plek hoogst haalbare na valpartij

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.

1 dag geleden
Ferrand-Prévot wint Tour Femmes in stijl, Vollering tweede

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.

2 dagen geleden