Nederland derde belangrijkste handelspartner voor Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Nederland was voor Duitsland de derde belangrijkste handelspartner in 2024. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van een ingezien rapport van een Duitse overheidsinstantie. De voorlopige cijfers van Nederland zijn verbeterd door het Duitse gebruik van de Rotterdamse haven.
Specifieke cijfers over de handel met Nederland noemt dpa niet. De Verenigde Staten hebben China voor het eerst sinds 2016 verdrongen van de eerste plaats als belangrijkste handelspartner van Duitsland. De totale import en export van en naar de VS bedroeg vorig jaar 255 miljard euro, ongeveer 8 miljard meer dan de handel met China, aldus dpa, dat zich baseert op een nog niet gepubliceerd onderzoek van de Duitse organisatie GTAI. Frankrijk en Polen staan op de vierde en vijfde plaats.
Andersom is Duitsland wel de belangrijkste handelspartner voor Nederland. Al worden de VS ook steeds belangrijker voor Nederland in dat opzicht, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in november.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
37 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
1 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
1 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
5 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
18 uur geleden