Nederland derde belangrijkste handelspartner voor Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Nederland was voor Duitsland de derde belangrijkste handelspartner in 2024. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van een ingezien rapport van een Duitse overheidsinstantie. De voorlopige cijfers van Nederland zijn verbeterd door het Duitse gebruik van de Rotterdamse haven.
Specifieke cijfers over de handel met Nederland noemt dpa niet. De Verenigde Staten hebben China voor het eerst sinds 2016 verdrongen van de eerste plaats als belangrijkste handelspartner van Duitsland. De totale import en export van en naar de VS bedroeg vorig jaar 255 miljard euro, ongeveer 8 miljard meer dan de handel met China, aldus dpa, dat zich baseert op een nog niet gepubliceerd onderzoek van de Duitse organisatie GTAI. Frankrijk en Polen staan op de vierde en vijfde plaats.
Andersom is Duitsland wel de belangrijkste handelspartner voor Nederland. Al worden de VS ook steeds belangrijker voor Nederland in dat opzicht, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in november.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
9 uur geleden