Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland daalt 16 plekken op ranglijst kinderrechtenorganisatie

Nederland daalt 16 plekken op ranglijst kinderrechtenorganisatie

DEN HAAG (ANP) - Nederland is zestien plaatsen gedaald op de KidsRights Index. Dit staat in een maandag verschenen rapport van de internationale kinderrechtenorganisatie KidsRights, onder meer bekend van de jaarlijks uitgereikte Internationale Kindervredesprijs. Nederland staat nu twintigste op deze ranglijst, die laat zien hoe alle 193 landen scoren op het gebied van kinderrechten. Het is voor het eerst dat Nederland buiten de top tien valt.

Volgens het rapport besteedt Nederland een zeer laag percentage van het overheidsbudget aan kinderen. Dit resulteert in lange wachtlijsten in de jeugdzorg en jeugdbescherming, waardoor "de staat niet de benodigde zorg of bescherming kan bieden voor een grote groep kwetsbare kinderen".

Voorzitter Marc Dullaert van KidsRights stelt in een toelichting op het rapport dat Nederland "over de gehele linie" tekortschiet op het gebied van kinderrechten. "Nederland behoort tot de rijkste landen ter wereld, maar presteert op het gebied van kinderrechten ondermaats."

Volgens het KidsRights Index Rapport van 2023 is de verwachting dat dit jaar een op de vier kinderen wereldwijd onder de armoedegrens zal leven. Het rapport wijst als factoren die hieraan bijdragen onder meer op de oorlogen in Oekraïne en Soedan en de gestegen kosten van levensonderhoud. Andere factoren zijn een toename van milieurampen, de lage vaccinatiegraad wereldwijd en de uitsluiting van meisjes tot onderwijs in Afghanistan.

De top drie van de jaarlijkse ranglijst wordt gevormd door Zweden, Finland en IJsland. Onderaan de lijst staan Afghanistan en de Afrikaanse landen Tsjaad en Zuid-Soedan.

Meer uit Binnenland

Bontenbal wil gesprek EU en VS over exitstrategie uit Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet aandringen op een gesprek tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten over de oorlog die het laatstgenoemde land met Israël voert tegen Iran, vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Dat zal moeten gaan over een exitstrategie uit de oorlog, wat de doelstellingen zijn en hoe perspectief kan worden geboden aan de Iraanse bevolking.

29 minuten geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

57 minuten geleden
GroenLinks-PvdA wil niet betrokken worden bij oorlog in Iran

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet niet betrokken worden bij de oorlog in Iran, aldus Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) in een Kamerdebat over het conflict. "Loop niet achter Netanyahu en Trump aan."

58 minuten geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

1 uur geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

1 uur geleden
DENK, SP en PvdD vragen om 'rode lijn' tegen VS en Israël om Iran

DEN HAAG (ANP) - DENK, SP en Partij voor de Dieren vinden dat het kabinet een "rode lijn" moet trekken tegen de VS en Israël vanwege de oorlog die de landen zijn begonnen tegen Iran. Stephan van Baarle van DENK opende het Kamerdebat over de oorlog door te stellen dat de Amerikaanse president Donald Trump het "internationaal recht bij het grofvuil" heeft gezet. Hij vindt de reactie van Nederland en uit de Tweede Kamer "echt schrikbarend".

1 uur geleden
Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

3 uur geleden