Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland bouwt nieuwe vervuilingssatellieten

Nederland bouwt nieuwe vervuilingssatellieten

PARIJS/DEN HAAG (ANP) - Nederland bouwt twee nieuwe satellieten die vanuit de ruimte de vervuiling van de aarde in de gaten moeten gaan houden. De missie heet Tango. De sondes, ongeveer zo groot als een rugzak, gaan achter elkaar rond de aarde draaien. In 2027 moeten ze worden gelanceerd.

De Tango-satellieten moeten inzoomen op plekken op aarde waar broeikasgassen worden uitgestoten, zoals fabrieken en energiecentrales. De sondes meten dan de emissie van methaan, koolstofdioxide en stikstofdioxide, zodat overheden weten of bedrijven zich aan de uitstootregels houden.

De Tango is de opvolger van de Tropomi. Dat Nederlandse meetinstrument zit in een Europese satelliet die in 2017 is gelanceerd. De Tropomi meet de uitstoot van onder meer methaan. Hij kan "zo'n 5 procent van de uitstootbronnen in beeld brengen. Met de opvolger Tango wordt dat zo'n 75 procent", meldt de Nederlandse ruimtevaartorganisatie NSO.

De Europese ruimtevaartorganisatie ESA heeft ingestemd met de Nederlandse missie. De Tango-satellieten worden ontwikkeld door het KNMI, onderzoeksinstituten SRON en TNO en het ruimtevaartbedrijf ISISPACE uit Delft.

Meer uit Binnenland

Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

1 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

8 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

8 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

8 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

9 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

11 uur geleden