Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland blijft grootste bierexporteur van EU

Nederland blijft grootste bierexporteur van EU

LUXEMBURG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar de grootste bierexporteur van alle Europese landen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat dinsdag. In 2021 exporteerde Nederland zo'n 1,9 miljard liter bier naar landen zowel binnen als buiten de EU. Dit is meer dan een vijfde van al het bier dat vanuit Europa uitgevoerd werd. Alcoholvrij bier is hierbij overigens niet meegerekend.

België staat op de tweede plaats, met een export van ongeveer 1,7 miljard liter bier in 2021, gevolgd door Duitsland met 1,6 miljard liter. Hoewel Nederland de grootste exporteur van bier is, wordt in Duitsland het meest geproduceerd. Ongeveer een kwart van al het bier dat in Europa gebrouwen wordt, komt uit dat land. Frankrijk is van alle EU-landen de grootste importeur van pils en andere soorten bier.

De voornaamste bestemmingen van het Europese bier zijn het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. Zo'n 41 procent van al bier uit vanuit Europa wordt uitgevoerd, komt in die twee landen terecht.

Volgens het Europese statistiekbureau wint non-alcoholisch bier steeds meer terrein. Vorig jaar werd in de EU 20 procent meer alcoholvrij bier geproduceerd dan in 2020.

Meer uit Financieel

VS willen dat G20-landen handelsrelatie met China herzien

ASHEVILLE (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent wil de G20-landen vragen hun handelsvoorwaarden met China te herzien. In een interview voorafgaand aan een bijeenkomst van ministers van Financiën van de groep van grote economieën in de staat North Carolina zei Bessent dat de huidige golf aan export vanuit China onhoudbaar is, zelfs al verbetert de Amerikaanse directe handelspositie met China "in rap tempo".

11 minuten geleden
Olieprijzen omhoog door opgelaaid geweld in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten hebben zondag Iraanse raketlanceerinstallaties aangevallen en Iran heeft onder meer teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in Jordanië. Daarnaast zou een supertanker in de Straat van Hormuz geraakt zijn door een mijn, waardoor brand is ontstaan.

44 minuten geleden
Meerderheid Nederlanders bezorgd over stijgende brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.

3 uur geleden
Duitse minister pleit bij topoverleg tegen economische conflicten

ASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.

16 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW hoopt op 'langjarige stabiliteit' in Den Haag

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.

18 uur geleden
Groot Chinees olieconcern boekt meer winst door hoge olieprijs

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.

20 uur geleden
Centrale bank VAE onderzoekt tak Egyptische bank na sancties VS

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.

22 uur geleden