Nederland blijft anders dan Duitsland steun aan Oekraïne melden
DEN HAAG (ANP) - Nederland blijft de militaire steun aan Oekraïne openbaar maken. Dat zei minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) vrijdag. Onlangs maakte de nieuwe Duitse regering bekend in vervolg te zwijgen over wapenleveranties aan de regering in Kyiv om de Russen niet wijzer te maken.
"Het is steeds weer een afweging", aldus Brekelmans. Maar hij vindt het ook belangrijk om Rusland te laten zien dat de steun doorgaat. Wel is er volgens de minister steeds overleg met Oekraïne over welke steun naar buiten kan worden gebracht. Zo wilde Kyiv weinig melden over de levering van F-16 gevechtsvliegtuigen.
Duitsland was lang transparant over de levering van militaire goederen. Naar verluidt hoopt de nieuwe Duitse regering door te zwijgen ook het publieke debat over het onderwerp te verminderen. In Duitsland speelt de discussie over de levering van Taurus kruisraketten. De vorige regering wilde daar niets van weten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver ziet een "crisis" bij het kabinet, dat nog tot uiterlijk maandag verder werkt aan de begroting. Dat is niet verrassend, maar wel onverantwoord, vindt hij. "Ik kan me niet herinneren dat het zo op het allerlaatste moment is aangekomen. Daar ligt een groot conflict onder, en dat zat ingebakken in dit minderheidskabinet."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen onderhandelen tot maandag niet meer met het kabinet over de begroting, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie. "We hebben nu heel goed op tafel liggen wat er moet gebeuren. En het is nu aan de coalitie om de definitieve besluitvorming daarover te doen."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel van het kabinet geeft de inlichtingendiensten AIVD en MIVD veel meer ruimte om te opereren. Nieuwe dreigingen en technologische ontwikkelingen maken dit volgens het kabinet noodzakelijk. "Met deze wet wordt ons mes scherper", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mediaminister Rianne Letschert zoekt naar juridische mogelijkheden om in te grijpen bij Ongehoord Nederland (ON!). Ze vindt het te vroeg om te zeggen of ze dat gaat doen en hoe. Maar voor de ministerraad filosofeerde ze openlijk over de mogelijkheid om de vergunning in te trekken van de omroep. ON! raakte deze week opnieuw in opspraak door een fragment waarin Hitler volgens critici werd vergoelijkt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-minister Robert Tieman keert terug in de politiek. De BBB-fractie in Zuid-Holland heeft Tieman voorgedragen als nieuwe gedeputeerde. Als Provinciale Staten daarmee volgende week woensdag instemmen, volgt hij Mariëtte van Leeuwen op in het dagelijks provinciebestuur. Tieman wordt verantwoordelijk voor onder meer de financiën en de stikstofaanpak van de provincie Zuid-Holland.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan wil mogelijke maatregelen tegen wanpraktijken op de woningmarkt bespreken met de Tweede Kamer. Ze reageerde vrijdag op de honderden meldingen die de Vereniging Eigen Huis (VEH) ontving over makelaars en het koopproces. "Ik ben er klaar mee dat mensen een slaatje proberen te slaan uit deze woningnood."
14 uur geleden