
Nederland bij koplopers meest digitale economieën van Europa
DEN HAAG (ANP) - Nederland is de op twee na meest geavanceerde digitale economie van Europa. Alleen Finland en Denemarken zijn op dit gebied nog iets verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van afgelopen jaar. Samen met ook Zweden horen de landen al langere tijd bij de Europese kopgroep als het gaat om digitale ontwikkeling.
Nederlanders doen het Europees gezien onder meer goed wat digitale vaardigheden betreft. Bijna 80 procent van de bevolking beschikte daar vorig jaar over, wat het land samen met Finland op dat gebied koploper maakt. "97 procent van de Nederlanders van 12 jaar of ouder had thuis toegang tot internet en bijna negen op de tien waren dagelijks of vrijwel dagelijks online. 6 procent zei in 2021 nooit internet te hebben gebruikt", meldt het CBS.
Ook zoeken Nederlanders net als Finnen het vaakst informatie op via internet. Ook televisiekijken en communiceren gebeurt hier relatief veel online, waarbij Nederlanders samen met bewoners van Cyprus het meest bellen via internet. "Onder alle leeftijdsgroepen nam het whatsappen de laatste jaren toe, maar de grootste groei is te zien bij 65‑plussers. Jongeren waren het meest actief op sociale netwerken", aldus het CBS.
Ook op het gebied van online winkelen presteert Nederland bovengemiddeld. Ruim een kwart van de Nederlandse bedrijven verkocht online en meer dan driekwart van de mensen ouder dan 12 jaar kocht iets via internet. Vooral in de toeristische sector gaat veel online, met 60 procent van de logiesaccommodaties die online verkopen deed.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rabobank heeft goedkeuring gekregen van certificaathouders om de structuur achter de certificaten die de bank uitgeeft te vereenvoudigen. Dit meldt de bank vrijdag na de vergadering hierover.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lonen in nieuwe cao's zijn in mei met gemiddeld 4,2 procent gestegen. Dit meldt werkgeversvereniging AWVN, die naar eigen zeggen betrokken is bij het merendeel van alle ongeveer achthonderd Nederlandse cao's.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Er zijn geen "obstakels" meer bij het afronden van een handelsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. Dit heeft de Britse premier Keir Starmer vrijdag gezegd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De spanningen in het Midden-Oosten zullen ook te voelen zijn in de portemonnee van autorijders. Na de aanval van Israël op Iran steeg de prijs voor olie op de wereldmarkt. De angst dat door conflicten in de regio de toevoer van olie vermindert, zorgt voor hogere olieprijzen, waardoor ook de benzineprijzen stijgen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten rekening blijven houden met overlast door cao-acties. FNV wil na de uitnodiging van NS om weer te praten over een nieuwe cao wel in gesprek met de spoorvervoerder. Maar vooralsnog blijft de vakbond stakingen organiseren, omdat het nieuwe bod van NS in de ogen van FNV onvoldoende is.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is vrijdag aanzienlijk lager gesloten. In de nacht van donderdag op vrijdag viel Israël Iran aan. De aanvallen hebben de angst voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten vergroot. De AEX-index sloot 0,8 procent lager op 922,62 punten.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Na treinreizigers krijgen mogelijk ook passagiers van luchtvaartmaatschappij KLM te maken met verstoringen door stakingen. Vakbond FNV zegt op een nog onbekende datum een staking van 24 uur te organiseren bij grondpersoneel van KLM.
8 uur geleden