Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland bij grootste kaas- en boterproducenten Europa

Nederland bij grootste kaas- en boterproducenten Europa

LUXEMBURG (ANP) - Nederland is de op drie na grootste kaasproducent van Europa. Op het gebied van boter moet Nederland in vier Europese landen zijn meerdere erkennen. Dat komt naar voren uit cijfers over de melkproducten van Europees statistiekbureau Eurostat over 2020.

Europese koeien waren vorig jaar goed voor de productie van 160,1 miljoen ton rauwe melk. Dat betekende een stijging op jaarbasis van 1,1 procent. Circa 150 miljoen ton koemelk werd gebruikt voor de verwerking van melkproducten en andere producten waar melk voor nodig is.

Zo waren zuivelfabrieken goed voor 1,6 miljoen ton magere melkpoeder, 2,3 miljoen ton boter, 7,7 miljoen ton aangezuurde melkproducten zoals yoghurt en 10,3 miljoen ton kaas. Melk voor consumptie was goed voor 24 miljoen ton en met wei als bijproduct van de kaasbereiding was 55,5 miljoen ton gemoeid. Wei wordt vaak als smaakmaker in voeding gebruikt, onder andere in veel lightproducten. Ook is wei een bestanddeel van veel babyvoeding.

Kaasranglijst

De zuivelfabrieken in Duitsland hadden het grootste aandeel in de EU-productie van verse en verwerkte zuivelproducten. Zo ging het om bijna een vijfde van de melk voor consumptie, 21 procent van de boter en bijna een kwart van de kaas en yoghurt en andere aangezuurde producten.

In de kaasranglijst moest Nederland behalve Duitsland ook Frankrijk en Italiƫ voor zich dulden. Bij de boter was Duitsland ook de nummer 1, gevolgd door Frankrijk, Ierland en Polen. Bij de verzuurde melkproducten is Nederland de nummer 5, na Duitsland, Frankrijk, Spanje en Polen.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

4 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

5 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

5 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

7 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

8 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

9 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

19 uur geleden