Nederland betaalt 2,7 miljard euro meer aan EU dan het ontvangt
DEN HAAG (ANP) - Nederland draagt 2,7 miljard euro meer af aan de Europese Unie dan het ontvangt, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van cijfers van eind 2022. Daarmee staan we op de vierde plaats in de ranglijst van nettobetalers, terwijl Nederland in 2021 nog op de tweede plaats stond.
Duitsland blijft het land dat per saldo het meest afdraagt, gevolgd door Zweden en Frankrijk.
In totaal stuurden negen van de 27 EU-landen in 2022 meer geld naar Brussel dan er terugkwam. Dat is een lidstaat minder dan een jaar eerder. Buurland Belgiƫ ontving namelijk meer geld dan het aan de EU heeft afgedragen, terwijl in 2021 nog het omgekeerde het geval was.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
20 uur geleden