Nederland bereidt nog geen evacuaties vanuit Libanon voor
DEN HAAG (ANP) - Nederland is nog niet actief evacuaties aan het voorbereiden vanuit Libanon, voor het geval dat land wordt aangevallen door Israël. Dat laat een woordvoerder van de Commandant der Strijdkrachten desgevraagd weten. Het ministerie van Defensie houdt wel nauwlettend de situatie in de gaten, zegt hij. Ook liggen er wel degelijk plannen klaar voor verschillende scenario's, verduidelijkt hij.
Het Verenigd Koninkrijk heeft inmiddels al honderden militairen klaarstaan om Britten indien nodig te evacueren uit Libanon. Duitsland heeft haar burgers extra opgeroepen om het land te verlaten. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken doet Nederland dat al maanden, nadat het reisadvies voor het land op rood ging. Het is niet bekend hoeveel Nederlanders in Libanon verblijven, aangezien zij zich niet hoeven te registreren.
Premier Dick Schoof had maandag overleg met de ministers Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), Ruben Brekelmans (Defensie) en David van Weel (Justitie) over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Volgens de woordvoerder van Buitenlandse Zaken overlegt het kabinet op de achtergrond voortdurend over de kwestie.
Defensie bereidt zich voor "op verschillende scenario's voor de mogelijke inzet van militaire capaciteiten", schrijft defensieminister Ruben Brekelmans. In een bericht op X herhaalt hij: "Ga niet naar Libanon en vertrek nu het nog kan!"
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
16 uur geleden