Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland bereidt nog geen evacuaties vanuit Libanon voor

Nederland bereidt nog geen evacuaties vanuit Libanon voor

DEN HAAG (ANP) - Nederland is nog niet actief evacuaties aan het voorbereiden vanuit Libanon, voor het geval dat land wordt aangevallen door Israël. Dat laat een woordvoerder van de Commandant der Strijdkrachten desgevraagd weten. Het ministerie van Defensie houdt wel nauwlettend de situatie in de gaten, zegt hij. Ook liggen er wel degelijk plannen klaar voor verschillende scenario's, verduidelijkt hij.

Het Verenigd Koninkrijk heeft inmiddels al honderden militairen klaarstaan om Britten indien nodig te evacueren uit Libanon. Duitsland heeft haar burgers extra opgeroepen om het land te verlaten. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken doet Nederland dat al maanden, nadat het reisadvies voor het land op rood ging. Het is niet bekend hoeveel Nederlanders in Libanon verblijven, aangezien zij zich niet hoeven te registreren.

Premier Dick Schoof had maandag overleg met de ministers Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), Ruben Brekelmans (Defensie) en David van Weel (Justitie) over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Volgens de woordvoerder van Buitenlandse Zaken overlegt het kabinet op de achtergrond voortdurend over de kwestie.

Defensie bereidt zich voor "op verschillende scenario's voor de mogelijke inzet van militaire capaciteiten", schrijft defensieminister Ruben Brekelmans. In een bericht op X herhaalt hij: "Ga niet naar Libanon en vertrek nu het nog kan!"

Meer uit Binnenland

Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

5 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

6 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

9 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

12 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

12 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

12 uur geleden
Aantal wegen nog dicht om winterweer, verder weinig problemen

UTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."

13 uur geleden