Nederland bereidt nog geen evacuaties vanuit Libanon voor
DEN HAAG (ANP) - Nederland is nog niet actief evacuaties aan het voorbereiden vanuit Libanon, voor het geval dat land wordt aangevallen door Israël. Dat laat een woordvoerder van de Commandant der Strijdkrachten desgevraagd weten. Het ministerie van Defensie houdt wel nauwlettend de situatie in de gaten, zegt hij. Ook liggen er wel degelijk plannen klaar voor verschillende scenario's, verduidelijkt hij.
Het Verenigd Koninkrijk heeft inmiddels al honderden militairen klaarstaan om Britten indien nodig te evacueren uit Libanon. Duitsland heeft haar burgers extra opgeroepen om het land te verlaten. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken doet Nederland dat al maanden, nadat het reisadvies voor het land op rood ging. Het is niet bekend hoeveel Nederlanders in Libanon verblijven, aangezien zij zich niet hoeven te registreren.
Premier Dick Schoof had maandag overleg met de ministers Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), Ruben Brekelmans (Defensie) en David van Weel (Justitie) over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Volgens de woordvoerder van Buitenlandse Zaken overlegt het kabinet op de achtergrond voortdurend over de kwestie.
Defensie bereidt zich voor "op verschillende scenario's voor de mogelijke inzet van militaire capaciteiten", schrijft defensieminister Ruben Brekelmans. In een bericht op X herhaalt hij: "Ga niet naar Libanon en vertrek nu het nog kan!"
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
58 minuten geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
5 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
7 uur geleden