Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland bereid om gewonde kinderen uit Gaza op te vangen

Nederland bereid om gewonde kinderen uit Gaza op te vangen

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om gewonde en zieke kinderen uit de Gazastrook op te vangen, meldt demissionair zorgminister Ernst Kuipers op X. Als daartoe een verzoek komt, zullen deze patiëntjes worden overgebracht naar een Nederlands ziekenhuis. Dat gebeurt dan via een humanitaire corridor die kan worden opgezet vanuit Gaza. Een dergelijk verzoek ligt op er dit moment niet "maar wij staan klaar om te helpen", meldt Kuipers. De EU drong zondag nog aan op het openen van corridors.

Als er kinderen uit Gaza naar Nederland komen, worden ze verspreid over zorginstellingen. Kuipers zegt dat zijn ministerie hierbij dan zal optrekken met andere ministeries en met de zorginstellingen. Het is nog niet duidelijk of er gezinsleden kunnen meekomen met het betrokken kind en of ze dan mogelijk een tijdelijk visum krijgen. Het ministerie van Volksgezondheid (VWS) zegt dat alles zorgvuldig wordt bezien als er een verzoek ligt.

Ook meldt Kuipers dat zijn ministerie "klaarstaat om een bijdrage te leveren aan aanvullende hulp". Het gaat met name om de levering van hulpmiddelen en bijvoorbeeld materialen voor traumachirurgie. Egypte speelt een rol in de coördinatie voor Gaza van dit soort medische hulp en de opvang van patiënten. "Het meeste waar om is gevraagd, heeft de Nederlandse overheid niet zelf op voorraad. VWS kijkt nu, zowel nationaal als ook in Europees verband, hoe we kunnen zorgen dat die ook beschikbaar komen", twittert Kuipers.

De situatie in Gaza is schrijnend. Israël en Hamas leveren een hevige strijd met elkaar in de kuststrook. Israël heeft het kleine gebied, waar ruim 2 miljoen mensen wonen, weken geleden afgegrendeld van de buitenwereld. Er is een groot tekort aan water, voedsel en medicijnen. De internationale gemeenschap roept op tot gevechtspauzes zodat humanitaire hulp het gebied in kan worden gebracht. Ook kunnen buitenlanders en gewonde mensen Gaza soms uit.

Meer uit Politiek

Ook dit kabinet wil bekritiseerde terrorismewet blijvend maken

DEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.

28 minuten geleden
Gemeenten met lage opkomst bij verkiezingen: werk aan de winkel

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."

1 uur geleden
'Pechgeneratie' krijgt vanaf 2027 'tegemoetkoming' van 2000 euro

DEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.

3 uur geleden
Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.

4 uur geleden
De Vos, Van Baarle en Coenradie verkozen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.

5 uur geleden
Ministers vinden autoluwte door hoge energieprijzen niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".

7 uur geleden
Yeşilgöz noemt verklaring over Hormuz duidelijk signaal aan Iran

DEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

7 uur geleden