Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland bereid om gewonde kinderen uit Gaza op te vangen

Nederland bereid om gewonde kinderen uit Gaza op te vangen

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om gewonde en zieke kinderen uit de Gazastrook op te vangen, meldt demissionair zorgminister Ernst Kuipers op X. Als daartoe een verzoek komt, zullen deze patiëntjes worden overgebracht naar een Nederlands ziekenhuis. Dat gebeurt dan via een humanitaire corridor die kan worden opgezet vanuit Gaza. Een dergelijk verzoek ligt op er dit moment niet "maar wij staan klaar om te helpen", meldt Kuipers. De EU drong zondag nog aan op het openen van corridors.

Als er kinderen uit Gaza naar Nederland komen, worden ze verspreid over zorginstellingen. Kuipers zegt dat zijn ministerie hierbij dan zal optrekken met andere ministeries en met de zorginstellingen. Het is nog niet duidelijk of er gezinsleden kunnen meekomen met het betrokken kind en of ze dan mogelijk een tijdelijk visum krijgen. Het ministerie van Volksgezondheid (VWS) zegt dat alles zorgvuldig wordt bezien als er een verzoek ligt.

Ook meldt Kuipers dat zijn ministerie "klaarstaat om een bijdrage te leveren aan aanvullende hulp". Het gaat met name om de levering van hulpmiddelen en bijvoorbeeld materialen voor traumachirurgie. Egypte speelt een rol in de coördinatie voor Gaza van dit soort medische hulp en de opvang van patiënten. "Het meeste waar om is gevraagd, heeft de Nederlandse overheid niet zelf op voorraad. VWS kijkt nu, zowel nationaal als ook in Europees verband, hoe we kunnen zorgen dat die ook beschikbaar komen", twittert Kuipers.

De situatie in Gaza is schrijnend. Israël en Hamas leveren een hevige strijd met elkaar in de kuststrook. Israël heeft het kleine gebied, waar ruim 2 miljoen mensen wonen, weken geleden afgegrendeld van de buitenwereld. Er is een groot tekort aan water, voedsel en medicijnen. De internationale gemeenschap roept op tot gevechtspauzes zodat humanitaire hulp het gebied in kan worden gebracht. Ook kunnen buitenlanders en gewonde mensen Gaza soms uit.

Meer uit Politiek

GroenLinks-PvdA wil niet betrokken worden bij oorlog in Iran

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet niet betrokken worden bij de oorlog in Iran, aldus Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) in een Kamerdebat over het conflict. "Loop niet achter Netanyahu en Trump aan."

7 minuten geleden
DENK, SP en PvdD vragen om 'rode lijn' tegen VS en Israël om Iran

DEN HAAG (ANP) - DENK, SP en Partij voor de Dieren vinden dat het kabinet een "rode lijn" moet trekken tegen de VS en Israël vanwege de oorlog die de landen zijn begonnen tegen Iran. Stephan van Baarle van DENK opende het Kamerdebat over de oorlog door te stellen dat de Amerikaanse president Donald Trump het "internationaal recht bij het grofvuil" heeft gezet. Hij vindt de reactie van Nederland en uit de Tweede Kamer "echt schrikbarend".

50 minuten geleden
Ruime meerderheid Kamer kan leven met inzet marineschip Evertsen

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.

18 uur geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

23 uur geleden
Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

1 dag geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

1 dag geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

1 dag geleden