Nederland bereid om gewonde kinderen uit Gaza op te vangen
DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om gewonde en zieke kinderen uit de Gazastrook op te vangen, meldt demissionair zorgminister Ernst Kuipers op X. Als daartoe een verzoek komt, zullen deze patiëntjes worden overgebracht naar een Nederlands ziekenhuis. Dat gebeurt dan via een humanitaire corridor die kan worden opgezet vanuit Gaza. Een dergelijk verzoek ligt op er dit moment niet "maar wij staan klaar om te helpen", meldt Kuipers. De EU drong zondag nog aan op het openen van corridors.
Als er kinderen uit Gaza naar Nederland komen, worden ze verspreid over zorginstellingen. Kuipers zegt dat zijn ministerie hierbij dan zal optrekken met andere ministeries en met de zorginstellingen. Het is nog niet duidelijk of er gezinsleden kunnen meekomen met het betrokken kind en of ze dan mogelijk een tijdelijk visum krijgen. Het ministerie van Volksgezondheid (VWS) zegt dat alles zorgvuldig wordt bezien als er een verzoek ligt.
Ook meldt Kuipers dat zijn ministerie "klaarstaat om een bijdrage te leveren aan aanvullende hulp". Het gaat met name om de levering van hulpmiddelen en bijvoorbeeld materialen voor traumachirurgie. Egypte speelt een rol in de coördinatie voor Gaza van dit soort medische hulp en de opvang van patiënten. "Het meeste waar om is gevraagd, heeft de Nederlandse overheid niet zelf op voorraad. VWS kijkt nu, zowel nationaal als ook in Europees verband, hoe we kunnen zorgen dat die ook beschikbaar komen", twittert Kuipers.
De situatie in Gaza is schrijnend. Israël en Hamas leveren een hevige strijd met elkaar in de kuststrook. Israël heeft het kleine gebied, waar ruim 2 miljoen mensen wonen, weken geleden afgegrendeld van de buitenwereld. Er is een groot tekort aan water, voedsel en medicijnen. De internationale gemeenschap roept op tot gevechtspauzes zodat humanitaire hulp het gebied in kan worden gebracht. Ook kunnen buitenlanders en gewonde mensen Gaza soms uit.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De reisadviezen voor verschillende landen in het Midden-Oosten zijn aangescherpt. Dat komt omdat de veiligheidssituatie daar is verslechterd, aldus het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. "De situatie in het Midden-Oosten blijft onvoorspelbaar."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Goederen uit illegale nederzettingen in door Israël bezette gebieden mogen vanaf 22 september Nederland niet meer in. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. Het handelsverbod zat er al aan te komen, maar de ingangsdatum was nog niet bekend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.
6 dagen geleden