Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland beperkt aantal diplomaten Venezuela van vier naar twee

Nederland beperkt aantal diplomaten Venezuela van vier naar twee

DEN HAAG (ANP) - In reactie op een vergelijkbare straf van Venezuela beperkt Nederland het aantal diplomaten van het Zuid-Amerikaanse land van vier naar twee, meldt minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken). In een Kamerbrief schrijft hij dat dit een "evenredige reactie is op de aan Nederland opgelegde diplomatieke maatregel". De bewindsman overweegt "verdere maatregelen" als de reisbeperking voor Nederlandse diplomaten in Venezuela van kracht blijft.

Venezuela beperkte dinsdag het aantal Nederlandse diplomaten in het land van zes tot drie. Frankrijk en Italië werden op vergelijkbare wijze bestraft. De regering van het Zuid-Amerikaanse land vond dat nodig in reactie op de "vijandige" reactie van de drie landen op de herverkiezing van president Nicolás Maduro. Daarnaast moeten diplomaten toestemming vragen om verder dan veertig kilometer te reizen van Plaza Bolivar in Caracas. In reactie hierop riep Veldkamp de zaakgelastigde van Venezuela diezelfde dag nog ter verantwoording.

President Maduro werd onlangs voor een derde termijn beëdigd. Maar veel internationale leiders trekken zijn verkiezingsoverwinning in twijfel. Oppositieleider Edmundo González Urrutia kreeg afgelopen zomer onderdak in de Nederlandse ambassade in Caracas. Aruba, Bonaire en Curaçao liggen voor de kust van Venezuela en daarmee is Nederland dus een buurland.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

1 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

4 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

7 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

11 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

11 uur geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

12 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

12 uur geleden