Nederland, België en Duitsland officieel kandidaat WK voetbal 2027
ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland hebben hun officiële kandidatuur voor de organisatie van het WK voetbal voor vrouwen in 2027 gelanceerd. Het gezamenlijke bidbook moet op 8 december worden ingeleverd bij wereldvoetbalbond FIFA.
De drie voetbalfederaties (KNVB, KBVB en DFB) hebben hun kandidatuur de naam 'Breaking New Ground' gegeven (BNG2027), om te onderstrepen dat ze een "baanbrekend toernooi op een ongezien niveau in de geschiedenis van het vrouwenvoetbal" willen organiseren.
"De Belgische, Nederlandse en Duitse federaties willen dat de deelnemende teams en supporters van over de hele wereld zich welkom voelen en een voetbalfeest kunnen beleven in een gastvrije, vriendelijke en veilige omgeving", valt te lezen in een persbericht. "De wedstrijden zullen worden gespeeld in een compacte omgeving, nabij de grenzen van de drie landen. Het is dan ook de ambitie om het reizen te beperken en een duurzaam toernooi te organiseren."
Concurrentie
De drie bonden voeren al sinds 2021 overleg over de gezamenlijke kandidatuur. De KNVB heeft in een eerder stadium al vijf stadions aangewezen waar mogelijk in 2027 wordt gespeeld. Naast de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam, De Kuip in Rotterdam en het Philips-stadion in Eindhoven hebben ook Enschede (Grolsch Veste) en Heerenveen (Abe Lenstra-stadion) zich aangemeld als speelstad. Duitsland heeft met Dortmund, Duisburg, Düsseldorf en Keulen vier speelsteden. België heeft vooralsnog Genk, Gent, Brussel en Charleroi aangewezen als speelsteden. In Brussel betreft het niet het Koning Boudewijn-stadion, maar het Lotto Park van Anderlecht.
De FIFA wijst het WK 2027 in mei toe. Nederland, Duitsland en België hebben concurrentie van drie partijen. Brazilië, Zuid-Afrika en de Verenigde Staten en Mexico (gezamenlijk) willen het toernooi ook organiseren.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
9 minuten geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
15 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
15 uur geleden