Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland, België en Duitsland officieel kandidaat WK voetbal 2027

Nederland, België en Duitsland officieel kandidaat WK voetbal 2027

ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland hebben hun officiële kandidatuur voor de organisatie van het WK voetbal voor vrouwen in 2027 gelanceerd. Het gezamenlijke bidbook moet op 8 december worden ingeleverd bij wereldvoetbalbond FIFA.

De drie voetbalfederaties (KNVB, KBVB en DFB) hebben hun kandidatuur de naam 'Breaking New Ground' gegeven (BNG2027), om te onderstrepen dat ze een "baanbrekend toernooi op een ongezien niveau in de geschiedenis van het vrouwenvoetbal" willen organiseren.

"De Belgische, Nederlandse en Duitse federaties willen dat de deelnemende teams en supporters van over de hele wereld zich welkom voelen en een voetbalfeest kunnen beleven in een gastvrije, vriendelijke en veilige omgeving", valt te lezen in een persbericht. "De wedstrijden zullen worden gespeeld in een compacte omgeving, nabij de grenzen van de drie landen. Het is dan ook de ambitie om het reizen te beperken en een duurzaam toernooi te organiseren."

Concurrentie

De drie bonden voeren al sinds 2021 overleg over de gezamenlijke kandidatuur. De KNVB heeft in een eerder stadium al vijf stadions aangewezen waar mogelijk in 2027 wordt gespeeld. Naast de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam, De Kuip in Rotterdam en het Philips-stadion in Eindhoven hebben ook Enschede (Grolsch Veste) en Heerenveen (Abe Lenstra-stadion) zich aangemeld als speelstad. Duitsland heeft met Dortmund, Duisburg, Düsseldorf en Keulen vier speelsteden. België heeft vooralsnog Genk, Gent, Brussel en Charleroi aangewezen als speelsteden. In Brussel betreft het niet het Koning Boudewijn-stadion, maar het Lotto Park van Anderlecht.

De FIFA wijst het WK 2027 in mei toe. Nederland, Duitsland en België hebben concurrentie van drie partijen. Brazilië, Zuid-Afrika en de Verenigde Staten en Mexico (gezamenlijk) willen het toernooi ook organiseren.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

8 minuten geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

2 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

2 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

9 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

11 uur geleden
Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

23 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

23 uur geleden