Nederland, België en Duitsland officieel kandidaat WK voetbal 2027
ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland hebben hun officiële kandidatuur voor de organisatie van het WK voetbal voor vrouwen in 2027 gelanceerd. Het gezamenlijke bidbook moet op 8 december worden ingeleverd bij wereldvoetbalbond FIFA.
De drie voetbalfederaties (KNVB, KBVB en DFB) hebben hun kandidatuur de naam 'Breaking New Ground' gegeven (BNG2027), om te onderstrepen dat ze een "baanbrekend toernooi op een ongezien niveau in de geschiedenis van het vrouwenvoetbal" willen organiseren.
"De Belgische, Nederlandse en Duitse federaties willen dat de deelnemende teams en supporters van over de hele wereld zich welkom voelen en een voetbalfeest kunnen beleven in een gastvrije, vriendelijke en veilige omgeving", valt te lezen in een persbericht. "De wedstrijden zullen worden gespeeld in een compacte omgeving, nabij de grenzen van de drie landen. Het is dan ook de ambitie om het reizen te beperken en een duurzaam toernooi te organiseren."
Concurrentie
De drie bonden voeren al sinds 2021 overleg over de gezamenlijke kandidatuur. De KNVB heeft in een eerder stadium al vijf stadions aangewezen waar mogelijk in 2027 wordt gespeeld. Naast de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam, De Kuip in Rotterdam en het Philips-stadion in Eindhoven hebben ook Enschede (Grolsch Veste) en Heerenveen (Abe Lenstra-stadion) zich aangemeld als speelstad. Duitsland heeft met Dortmund, Duisburg, Düsseldorf en Keulen vier speelsteden. België heeft vooralsnog Genk, Gent, Brussel en Charleroi aangewezen als speelsteden. In Brussel betreft het niet het Koning Boudewijn-stadion, maar het Lotto Park van Anderlecht.
De FIFA wijst het WK 2027 in mei toe. Nederland, Duitsland en België hebben concurrentie van drie partijen. Brazilië, Zuid-Afrika en de Verenigde Staten en Mexico (gezamenlijk) willen het toernooi ook organiseren.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
7 uur geleden