Nederland, België en Duitsland melden zich bij FIFA voor WK 2027
ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland hebben de wereldvoetbalbond FIFA vrijdag officieel laten weten het WK voor vrouwen van 2027 te willen organiseren. "We zijn er klaar voor", verscheen op het Twitter-account van de gedeelde kandidatuur. Die draagt de naam Breaking New Ground, waarvan de hoofdletters een verwijzing zijn naar de Engelse naam van de drie landen.
De Nederlandse voetbalbond KNVB maakte al in 2018 bekend de ambitie te hebben om het WK van 2027 voor voetbalsters binnen te halen. Toen daarna het deelnemersveld werd uitgebreid van 24 naar 32 landen, riep de KNVB in 2020 de hulp in van de Belgische en Duitse bond. Bij het recente FIFA-congres in Rwanda begonnen de drie buurlanden al hun lobby om de WK-organisatie binnen te halen.
De FIFA opende donderdagavond de aanmeldperiode. Landen die over vier jaar het WK willen organiseren, moeten dat uiterlijk 21 april kenbaar maken aan de FIFA. Ze hebben dan tot 19 mei de tijd om dat officieel vast te leggen in een document.
Gezamenlijk bid
Nederland, België en Duitsland stuurden de FIFA direct een mail om zich aan te melden. "Wij willen met ons gezamenlijke bid gebruikmaken van het momentum en het vrouwenvoetbal een nieuwe impuls geven", zegt secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB. "Onze ambitie is om de beste sportieve omstandigheden voor de speelsters en een unieke sfeer voor onze Oranjefans te creëren. Daarbij richten we ons op het steeds grotere belang om grote evenementen zo duurzaam en verantwoord mogelijk te organiseren."
De 211 landen die zijn aangesloten bij de FIFA kiezen volgend jaar op het congres van 17 mei waar het WK 2027 wordt gehouden. Volgens De Jong hebben Zuid-Afrika en Brazilië ook interesse om het toernooi te organiseren.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
3 uur geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
8 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
13 uur geleden