NEC wint weer eens en vergroot zorgen sc Heerenveen
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft na vier competitiewedstrijden zonder zege weer eens een overwinning geboekt. De formatie van trainer Rogier Meijer versloeg in het eigen stadion sc Heerenveen met 3-0.
Met het resultaat klom NEC naar de elfde plaats. De ploeg heeft 10 punten uit negen duels. Nummer 16 Heerenveen heeft 2 punten minder behaald. NEC opende in de derde minuut al de score dankzij een treffer van basisdebutant Vito van Crooij. Bram Nuytinck kopte na rust de 2-0 binnen, waarna Van Crooij in de 65e minuut de derde treffer van de thuisploeg maakte.
Na de teleurstellende openingsfase van het seizoen, waarin Heerenveen zeventien tegentreffers had geïncasseerd in acht duels, had trainer Robin van Persie in Nijmegen keeper Mickey van der Hart vervangen door Andries Noppert. In zijn eerste wedstrijd sinds mei werd de Oranje-doelman van het WK in 2022 al snel gepasseerd door Van Crooij. De aanvaller maakte zijn eerste treffer voor NEC met een schot uit de draai, 1-0.
Het doelpunt was een van de weinige hoogtepunten van de tegenvallende eerste helft. Nuytinck gaf de Nijmeegse fans na rust weer reden tot juichen door een corner van Thomas Ouwejan binnen te koppen, 2-0. Het was zijn eerste doelpunt in de Eredivisie sinds 2012, toen hij tijdens zijn eerste periode bij NEC trefzeker was. Van Crooij zette even later na matig verdedigen van Heerenveen de eindstand op het bord, 3-0.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
14 minuten geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
48 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
8 uur geleden