NEC wint bij PEC Zwolle en is middenmoter
ZWOLLE (ANP) - NEC neemt in een rap tempo afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie. De club uit Nijmegen won de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). NEC bleef afgelopen woensdag ook al overeind in het restant van een eerder gestaakte uitwedstrijd tegen AZ (1-2). NEC staat negende in de Eredivisie, met 1 punt meer dan PEC Zwolle.
Bram Nuytinck leek NEC op voorsprong te koppen, maar het doelpunt van de aanvoerder werd afgekeurd omdat de arbitrage vond dat Elayis Tavsan hinderlijk buitenspel stond. Diezelfde Tavsan tekende in de slotfase van de eerste helft wel voor de openingstreffer. Even voor zijn doelpunt had Odysseus Velanas de lat geraakt namens de thuisploeg. Bart van Rooij verdubbelde in de eerste minuut van de tweede helft de voorsprong. De verdediger bekroonde een goede actie met een doeltreffend schot met zijn linkervoet.
Even leek het erop dat NEC de wedstrijd rustig kon uitspelen, maar de treffer van Younes Namli (1-2) in de 75e minuut leverde toch nog een spannende slotfase op. De Deen schoot raak via een voet van doelman Jasper Cillessen. De ingevallen Youri Baas stelde in blessuretijd de tweede uitzege binnen vier dagen van NEC veilig, na een mooie voorzet van Calvin Verdonk.
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP/BELGA) - Diego Forlán (47) is de nieuwe bondscoach van Uruguay. Dat heeft de voetbalbond van het Zuid-Amerikaanse land donderdag bekendgemaakt. De oud-international werd vorige maand al aangesteld als tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend verlopen WK voetbal was vertrokken.
35 minuten geledenTRABZON (ANP) - Mohamed Salah heeft zijn overstap naar Trabzonspor afgerond. De 34-jarige aanvaller uit Egypte heeft voor twee seizoenen getekend bij de Turkse nummer 3 van afgelopen seizoen. Woensdag deelde Trabzonspor al beelden op sociale media van Salah om de transfer aan te kondigen.
45 minuten geledenMADRID (ANP/DPA) - Spanje wil nog altijd de WK-finale van 2030 organiseren. Dat zei de Spaanse sportminister Milagros Tolón donderdag tegen de Spaanse radiozender Cadena SER. De Britse krant The Times berichtte woensdag dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino Marokko het organiseren van de WK-finale had aangeboden in ruil voor steun.
56 minuten geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Real Madrid gaat het eigen transferrecord breken voor de Ivoriaanse aanvaller Yan Diomande van RB Leipzig. Volgens veel internationale media, waaronder het Spaanse Marca, hebben de clubs na lang onderhandelen een akkoord bereikt over een transfersom van minimaal 125 miljoen euro. Middenvelder Jude Bellingham is nu nog de duurste speler ooit voor Real Madrid met zijn komst van Borussia Dortmund in 2023 voor minimaal 103 miljoen euro.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bestuurder Laura McAllister van de Europese voetbalbond UEFA verwacht een moeilijk proces om een geschikte uitdager te vinden voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is niet zo makkelijk als mensen misschien denken. Er komt zoveel politiek bij kijken. De kandidaat moet de hele voetbalwereld kunnen verenigen en dus niet alleen Europa", zei de vicevoorzitter van de UEFA uit Wales in een interview met de Duitse omroep Deutsche Welle.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Joël Veltman speelt komend seizoen in het Engelse Championship bij het gedegradeerde West Ham United. De 34-jarige verdediger was transfervrij en heeft in Londen getekend voor één seizoen, met een optie voor nog een extra jaar.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB blijft tegen het aanblijven van voorzitter Gianni Infantino bij wereldvoetbalbond FIFA. De FIFA-top sprak woensdagavond het vertrouwen uit in de Zwitserse Italiaan na een spoedberaad, maar de KNVB blijft bij het eerdere standpunt dat er een "fundamentele vertrouwensbreuk" is ontstaan door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond het WK.
4 uur geleden