NEC wint bij PEC Zwolle en is middenmoter
ZWOLLE (ANP) - NEC neemt in een rap tempo afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie. De club uit Nijmegen won de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). NEC bleef afgelopen woensdag ook al overeind in het restant van een eerder gestaakte uitwedstrijd tegen AZ (1-2). NEC staat negende in de Eredivisie, met 1 punt meer dan PEC Zwolle.
Bram Nuytinck leek NEC op voorsprong te koppen, maar het doelpunt van de aanvoerder werd afgekeurd omdat de arbitrage vond dat Elayis Tavsan hinderlijk buitenspel stond. Diezelfde Tavsan tekende in de slotfase van de eerste helft wel voor de openingstreffer. Even voor zijn doelpunt had Odysseus Velanas de lat geraakt namens de thuisploeg. Bart van Rooij verdubbelde in de eerste minuut van de tweede helft de voorsprong. De verdediger bekroonde een goede actie met een doeltreffend schot met zijn linkervoet.
Even leek het erop dat NEC de wedstrijd rustig kon uitspelen, maar de treffer van Younes Namli (1-2) in de 75e minuut leverde toch nog een spannende slotfase op. De Deen schoot raak via een voet van doelman Jasper Cillessen. De ingevallen Youri Baas stelde in blessuretijd de tweede uitzege binnen vier dagen van NEC veilig, na een mooie voorzet van Calvin Verdonk.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
12 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden