Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NEC wint bij PEC Zwolle en is middenmoter

NEC wint bij PEC Zwolle en is middenmoter

ZWOLLE (ANP) - NEC neemt in een rap tempo afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie. De club uit Nijmegen won de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). NEC bleef afgelopen woensdag ook al overeind in het restant van een eerder gestaakte uitwedstrijd tegen AZ (1-2). NEC staat negende in de Eredivisie, met 1 punt meer dan PEC Zwolle.

Bram Nuytinck leek NEC op voorsprong te koppen, maar het doelpunt van de aanvoerder werd afgekeurd omdat de arbitrage vond dat Elayis Tavsan hinderlijk buitenspel stond. Diezelfde Tavsan tekende in de slotfase van de eerste helft wel voor de openingstreffer. Even voor zijn doelpunt had Odysseus Velanas de lat geraakt namens de thuisploeg. Bart van Rooij verdubbelde in de eerste minuut van de tweede helft de voorsprong. De verdediger bekroonde een goede actie met een doeltreffend schot met zijn linkervoet.

Even leek het erop dat NEC de wedstrijd rustig kon uitspelen, maar de treffer van Younes Namli (1-2) in de 75e minuut leverde toch nog een spannende slotfase op. De Deen schoot raak via een voet van doelman Jasper Cillessen. De ingevallen Youri Baas stelde in blessuretijd de tweede uitzege binnen vier dagen van NEC veilig, na een mooie voorzet van Calvin Verdonk.

Meer uit Voetbal

Frankrijk wint ook van Colombia in oefenwedstrijd

LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.

9 uur geleden
Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

15 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

15 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

17 uur geleden
Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

1 dag geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 dag geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

1 dag geleden