NEC weet week voor bekerfinale thuis niet te winnen van PEC
NIJMEGEN (ANP) - NEC is er een week voor de bekerfinale niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle te winnen. De Nijmegenaren kwamen op eigen veld niet verder dan 2-2.
De Japanner Koki Ogawa maakte beide doelpunten namens NEC, de tweede vanuit een strafschop. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op tien. Beide doelpunten van Ogawa vielen net na rust.
PEC was twee keer trefzeker met een schot van afstand. Thomas Lam schoot in de tiende minuut raak vanaf zo'n 25 meter en halverwege de tweede helft trof ook Odysseus Velanas doel van buiten het zestienmetergebied.
Feyenoord
NEC had de laatste zes thuiswedstrijden in de Eredivisie gewonnen. De ploeg van Rogier Meijer, die eerder deze week zijn contract verlengde, had een clubrecord uit 1971 van zeven thuiszeges op een rij kunnen evenaren.
Door het gelijkspel heeft NEC nu een punt minder dan nummer 5 Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de dag wel, met 2-1 van FC Twente. Als Feyenoord de beker wint, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs voor Europees voetbal te spelen.
NEC neemt het volgende week zondag om 18.00 uur in De Kuip op tegen Feyenoord. Een opsteker voor dat duel was dat de van een blessure teruggekeerde Dirk Proper namens NEC een half uur speelde tegen PEC. Hij werd na een half uur naar de kant gehaald.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
10 uur geleden