NEC weet week voor bekerfinale thuis niet te winnen van PEC
NIJMEGEN (ANP) - NEC is er een week voor de bekerfinale niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle te winnen. De Nijmegenaren kwamen op eigen veld niet verder dan 2-2.
De Japanner Koki Ogawa maakte beide doelpunten namens NEC, de tweede vanuit een strafschop. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op tien. Beide doelpunten van Ogawa vielen net na rust.
PEC was twee keer trefzeker met een schot van afstand. Thomas Lam schoot in de tiende minuut raak vanaf zo'n 25 meter en halverwege de tweede helft trof ook Odysseus Velanas doel van buiten het zestienmetergebied.
Feyenoord
NEC had de laatste zes thuiswedstrijden in de Eredivisie gewonnen. De ploeg van Rogier Meijer, die eerder deze week zijn contract verlengde, had een clubrecord uit 1971 van zeven thuiszeges op een rij kunnen evenaren.
Door het gelijkspel heeft NEC nu een punt minder dan nummer 5 Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de dag wel, met 2-1 van FC Twente. Als Feyenoord de beker wint, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs voor Europees voetbal te spelen.
NEC neemt het volgende week zondag om 18.00 uur in De Kuip op tegen Feyenoord. Een opsteker voor dat duel was dat de van een blessure teruggekeerde Dirk Proper namens NEC een half uur speelde tegen PEC. Hij werd na een half uur naar de kant gehaald.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
7 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach RĂºben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
18 uur geleden