NEC weet week voor bekerfinale thuis niet te winnen van PEC
NIJMEGEN (ANP) - NEC is er een week voor de bekerfinale niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle te winnen. De Nijmegenaren kwamen op eigen veld niet verder dan 2-2.
De Japanner Koki Ogawa maakte beide doelpunten namens NEC, de tweede vanuit een strafschop. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op tien. Beide doelpunten van Ogawa vielen net na rust.
PEC was twee keer trefzeker met een schot van afstand. Thomas Lam schoot in de tiende minuut raak vanaf zo'n 25 meter en halverwege de tweede helft trof ook Odysseus Velanas doel van buiten het zestienmetergebied.
Feyenoord
NEC had de laatste zes thuiswedstrijden in de Eredivisie gewonnen. De ploeg van Rogier Meijer, die eerder deze week zijn contract verlengde, had een clubrecord uit 1971 van zeven thuiszeges op een rij kunnen evenaren.
Door het gelijkspel heeft NEC nu een punt minder dan nummer 5 Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de dag wel, met 2-1 van FC Twente. Als Feyenoord de beker wint, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs voor Europees voetbal te spelen.
NEC neemt het volgende week zondag om 18.00 uur in De Kuip op tegen Feyenoord. Een opsteker voor dat duel was dat de van een blessure teruggekeerde Dirk Proper namens NEC een half uur speelde tegen PEC. Hij werd na een half uur naar de kant gehaald.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft na vijf competitiewedstrijden zonder zege weer eens gewonnen. Op Stamford Bridge in Londen versloeg de ploeg van coach Enzo Maresca Wolverhampton Wanderers met 3-1.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - SC Cambuur heeft het inhaalduel met Roda JC in de Keuken Kampioen Divisie gewonnen. In Kerkrade wonnen de Friezen onder leiding van trainer Henk de Jong met 1-0 door een treffer van Mark Diemers in de tweede helft.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot wil niet te veel conclusies trekken uit de succesvolle reeks van zijn ploeg in de Champions League. Liverpool voert de ranglijst na zes speelrondes aan met 18 punten en neemt het dinsdag op tegen het Franse Lille, dat achtste staat met 13 punten. "Je kunt niet deze ranglijst bekijken en concluderen wie de beste is. We hebben niet tegen dezelfde teams gespeeld", zei Slot.
7 uur geledenBELGRADO (ANP) - PSV-coach Peter Bosz vindt ondanks de nederlaag tegen PEC Zwolle van afgelopen zaterdag dat zijn ploeg zich niet in een crisis bevindt. "Ik geef toe dat we ons in een mindere periode bevinden, maar ik geloof niet dat het een crisis is", zei hij in de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado in de Champions League. "Het vuur is echt niet weg."
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC kan "voor langere tijd" geen beroep doen op middenvelder Kodai Sano. De 21-jarige Japanner heeft zijn middenvoetsbeentje gebroken en is maandag geopereerd. Dat meldde de club uit Nijmegen op de website.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft middenvelder Jakub Moder vastgelegd. De 25-jarige Pool komt over van Brighton & Hove Albion en tekent een contract tot de zomer van 2028 in Rotterdam.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de komende tijd niet beschikken over middenvelder Can Bozdogan. De 23-jarige Duitser heeft een enkeloperatie ondergaan en is vermoedelijk vier maanden niet inzetbaar.
13 uur geleden