NEC weet week voor bekerfinale thuis niet te winnen van PEC
NIJMEGEN (ANP) - NEC is er een week voor de bekerfinale niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle te winnen. De Nijmegenaren kwamen op eigen veld niet verder dan 2-2.
De Japanner Koki Ogawa maakte beide doelpunten namens NEC, de tweede vanuit een strafschop. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op tien. Beide doelpunten van Ogawa vielen net na rust.
PEC was twee keer trefzeker met een schot van afstand. Thomas Lam schoot in de tiende minuut raak vanaf zo'n 25 meter en halverwege de tweede helft trof ook Odysseus Velanas doel van buiten het zestienmetergebied.
Feyenoord
NEC had de laatste zes thuiswedstrijden in de Eredivisie gewonnen. De ploeg van Rogier Meijer, die eerder deze week zijn contract verlengde, had een clubrecord uit 1971 van zeven thuiszeges op een rij kunnen evenaren.
Door het gelijkspel heeft NEC nu een punt minder dan nummer 5 Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de dag wel, met 2-1 van FC Twente. Als Feyenoord de beker wint, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs voor Europees voetbal te spelen.
NEC neemt het volgende week zondag om 18.00 uur in De Kuip op tegen Feyenoord. Een opsteker voor dat duel was dat de van een blessure teruggekeerde Dirk Proper namens NEC een half uur speelde tegen PEC. Hij werd na een half uur naar de kant gehaald.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.
2 uur geledenUDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
3 uur geleden