NEC weet week voor bekerfinale thuis niet te winnen van PEC
NIJMEGEN (ANP) - NEC is er een week voor de bekerfinale niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle te winnen. De Nijmegenaren kwamen op eigen veld niet verder dan 2-2.
De Japanner Koki Ogawa maakte beide doelpunten namens NEC, de tweede vanuit een strafschop. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op tien. Beide doelpunten van Ogawa vielen net na rust.
PEC was twee keer trefzeker met een schot van afstand. Thomas Lam schoot in de tiende minuut raak vanaf zo'n 25 meter en halverwege de tweede helft trof ook Odysseus Velanas doel van buiten het zestienmetergebied.
Feyenoord
NEC had de laatste zes thuiswedstrijden in de Eredivisie gewonnen. De ploeg van Rogier Meijer, die eerder deze week zijn contract verlengde, had een clubrecord uit 1971 van zeven thuiszeges op een rij kunnen evenaren.
Door het gelijkspel heeft NEC nu een punt minder dan nummer 5 Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de dag wel, met 2-1 van FC Twente. Als Feyenoord de beker wint, dan hoeft de nummer 5 geen play-offs voor Europees voetbal te spelen.
NEC neemt het volgende week zondag om 18.00 uur in De Kuip op tegen Feyenoord. Een opsteker voor dat duel was dat de van een blessure teruggekeerde Dirk Proper namens NEC een half uur speelde tegen PEC. Hij werd na een half uur naar de kant gehaald.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
17 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
22 uur geleden