NEC verzuimt te scoren tegen Sparta
NIJMEGEN (ANP) - Sparta heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie weer een punt gepakt. De ploeg van trainer Henk Fraser wist NEC in Nijmegen op 0-0 te houden. NEC verzuimde om voor eigen publiek een overwinning te boeken.
De thuisclub kreeg heel wat kansen, maar wist doelman Maduka Okoye niet te passeren. De Nigeriaanse international hield in de 22e minuut Elayis Tavsan van scoren af. De bal kwam in de rebound bij Jonathan Okita, maar diens schot werd van de lijn gekopt door Sparta-verdediger Dirk Abels. Kort voor rust schoot Dirk Proper de bal net naast het doel van Okoye.
Sparta, dat vorige week met 1-0 won van Go Ahead Eagles, was in de eerste helft alleen een keer gevaarlijk met een kopbal van aanvoerder Adil Auassar. De Rotterdammers ontsnapten na rust aan een strafschop en pakten dankzij doelman Okoye weer een punt. Sparta kwam op 21 punten, 1 meer dan hekkensluiter PEC Zwolle. De ploeg van Fraser moet komende maand nog de laatste 6 minuten van de uitwedstrijd tegen Vitesse uitspelen. Sparta verdedigt dan een voorsprong van 1-0. NEC staat met 32 punten in de middenmoot.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
13 uur geleden