NEC verzuimt te scoren tegen Sparta
NIJMEGEN (ANP) - Sparta heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie weer een punt gepakt. De ploeg van trainer Henk Fraser wist NEC in Nijmegen op 0-0 te houden. NEC verzuimde om voor eigen publiek een overwinning te boeken.
De thuisclub kreeg heel wat kansen, maar wist doelman Maduka Okoye niet te passeren. De Nigeriaanse international hield in de 22e minuut Elayis Tavsan van scoren af. De bal kwam in de rebound bij Jonathan Okita, maar diens schot werd van de lijn gekopt door Sparta-verdediger Dirk Abels. Kort voor rust schoot Dirk Proper de bal net naast het doel van Okoye.
Sparta, dat vorige week met 1-0 won van Go Ahead Eagles, was in de eerste helft alleen een keer gevaarlijk met een kopbal van aanvoerder Adil Auassar. De Rotterdammers ontsnapten na rust aan een strafschop en pakten dankzij doelman Okoye weer een punt. Sparta kwam op 21 punten, 1 meer dan hekkensluiter PEC Zwolle. De ploeg van Fraser moet komende maand nog de laatste 6 minuten van de uitwedstrijd tegen Vitesse uitspelen. Sparta verdedigt dan een voorsprong van 1-0. NEC staat met 32 punten in de middenmoot.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
4 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
8 uur geleden