NEC verwent volle Goffert met ruime zege op Fortuna: 4-1
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft ook de tweede wedstrijd na de winterstop gewonnen. De club uit Nijmegen versloeg Fortuna Sittard met 4-1 in een uitverkocht Goffert-stadion. NEC klom naar de elfde plaats, Fortuna behield ondanks de nederlaag de achtste plaats.
NEC en Fortuna lieten het eerste halfuur weinig zien. Pas nadat Vito van Crooij namens de thuisploeg een balletje achterlangs zijn standbeen op de paal schoot, kwam de wedstrijd los. Sami Ouaissa zette in de 34e minuut NEC op voorsprong door de bal uit een vrije trap fraai in de linkerbovenhoek te schieten.
Al snel volgde een reactie van de Limburgse ploeg. De bal rolde na een mislukte voorzet van Alen Halilovic voor de voeten van Loreintz Rosier, die hard uithaalde en voor de gelijkmaker tekende.
Van Crooij maakte er voor rust al bijna 2-1 van voor NEC; hij schoot de bal uit een vrije trap van 30 meter afstand op de lat. In de tweede helft lukte het hem wel en opmerkelijk genoeg scoorde de aanvallende middenvelder rechtstreeks uit een hoekschop. Doelman Luuk Koopmans van Fortuna sprong wel omhoog, maar raakte de indraaiende bal niet. Daarna waren Calvin Verdonk en invaller Thomas Ouwejan nog trefzeker voor NEC, waar aanwinst Bryan Linssen ook weer inviel.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
43 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
50 minuten geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
3 uur geleden