NEC verwent volle Goffert met ruime zege op Fortuna: 4-1
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft ook de tweede wedstrijd na de winterstop gewonnen. De club uit Nijmegen versloeg Fortuna Sittard met 4-1 in een uitverkocht Goffert-stadion. NEC klom naar de elfde plaats, Fortuna behield ondanks de nederlaag de achtste plaats.
NEC en Fortuna lieten het eerste halfuur weinig zien. Pas nadat Vito van Crooij namens de thuisploeg een balletje achterlangs zijn standbeen op de paal schoot, kwam de wedstrijd los. Sami Ouaissa zette in de 34e minuut NEC op voorsprong door de bal uit een vrije trap fraai in de linkerbovenhoek te schieten.
Al snel volgde een reactie van de Limburgse ploeg. De bal rolde na een mislukte voorzet van Alen Halilovic voor de voeten van Loreintz Rosier, die hard uithaalde en voor de gelijkmaker tekende.
Van Crooij maakte er voor rust al bijna 2-1 van voor NEC; hij schoot de bal uit een vrije trap van 30 meter afstand op de lat. In de tweede helft lukte het hem wel en opmerkelijk genoeg scoorde de aanvallende middenvelder rechtstreeks uit een hoekschop. Doelman Luuk Koopmans van Fortuna sprong wel omhoog, maar raakte de indraaiende bal niet. Daarna waren Calvin Verdonk en invaller Thomas Ouwejan nog trefzeker voor NEC, waar aanwinst Bryan Linssen ook weer inviel.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
15 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
20 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
21 uur geleden