NEC verslaat Sparta en doet goede zaken in strijd om play-offs
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de thuiswedstrijd tegen Sparta in de Eredivisie met 2-0 gewonnen en het gat met de Rotterdammers vergroot tot 4 punten. NEC, dat het gelijkspel tegen Ajax van vorige week (2-2) een passend vervolg gaf, deed met de zege goede zaken in de strijd om een plek in de play-offs om Europees voetbal.
Dirk Proper en Calvin Verdonk kwamen voor rust tot scoren voor de Nijmegenaren. Proper schoot na ruim een half uur op fraaie wijze raak van afstand. Na de bal van Mees Hoedemakers gekregen te hebben, draaide hij weg en schoot direct op doel. Zijn schot was keeper Nick Olij te machtig.
Een paar minuten later was Olij ook kansloos op een vrije trap van Calvin Verdonk, die de bal vanaf zo'n 20 meter buiten het bereik van de keeper in het doel schoot.
Uitvallen Proper
Proper ging in de 74e minuut geblesseerd naar de kant, vermoedelijk met een hamstringblessure. Het is de vraag of hij dinsdag kan meedoen in de halve finale van de KNVB-beker tegen Cambuur. Zijn vervanger was Lasse Schöne, die voor de wedstrijd werd geëerd voor zijn record van buitenlandse speler met de meeste duels in de Eredivisie. Hij speelde vorige week tegen Ajax zijn 434e wedstrijd.
Opvallend is dat de laatste zes overwinningen van Sparta allemaal werden opgevolgd door een nederlaag.
Ranglijst
NEC heeft nu 33 punten, Sparta heeft er 29. De nummers 5 tot en met 8 mogen zich vooralsnog opmaken voor de play-offs.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
23 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden