Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NEC verslaat Sparta en doet goede zaken in strijd om play-offs

NEC verslaat Sparta en doet goede zaken in strijd om play-offs

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de thuiswedstrijd tegen Sparta in de Eredivisie met 2-0 gewonnen en het gat met de Rotterdammers vergroot tot 4 punten. NEC, dat het gelijkspel tegen Ajax van vorige week (2-2) een passend vervolg gaf, deed met de zege goede zaken in de strijd om een plek in de play-offs om Europees voetbal.

Dirk Proper en Calvin Verdonk kwamen voor rust tot scoren voor de Nijmegenaren. Proper schoot na ruim een half uur op fraaie wijze raak van afstand. Na de bal van Mees Hoedemakers gekregen te hebben, draaide hij weg en schoot direct op doel. Zijn schot was keeper Nick Olij te machtig.

Een paar minuten later was Olij ook kansloos op een vrije trap van Calvin Verdonk, die de bal vanaf zo'n 20 meter buiten het bereik van de keeper in het doel schoot.

Uitvallen Proper

Proper ging in de 74e minuut geblesseerd naar de kant, vermoedelijk met een hamstringblessure. Het is de vraag of hij dinsdag kan meedoen in de halve finale van de KNVB-beker tegen Cambuur. Zijn vervanger was Lasse Schöne, die voor de wedstrijd werd geëerd voor zijn record van buitenlandse speler met de meeste duels in de Eredivisie. Hij speelde vorige week tegen Ajax zijn 434e wedstrijd.

Opvallend is dat de laatste zes overwinningen van Sparta allemaal werden opgevolgd door een nederlaag.

Ranglijst

NEC heeft nu 33 punten, Sparta heeft er 29. De nummers 5 tot en met 8 mogen zich vooralsnog opmaken voor de play-offs.

Meer uit Voetbal

Verdedigster Janssen nieuwe aanvoerster Oranjevrouwen

BRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.

22 minuten geleden
Oosting nieuwe trainer Royal Antwerp FC, Hofs mee als assistent

ANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.

32 minuten geleden
Ook tweede bezwaar van NAC tegen schorsing Holtby afgewezen

BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.

4 uur geleden
PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

16 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

17 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

17 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

17 uur geleden