NEC trekt goede lijn ook zonder vertrokken Mattsson door
NIJMEGEN (ANP) - NEC is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. In de eerste wedstrijd zonder de naar FC Kopenhagen vertrokken topscorer Magnus Mattsson, rekenden de Nijmegenaren af met Heracles Almelo: 3-1. NEC verloor begin december voor het laatst en pakte uit de laatste zeven duels 17 punten.
In de beginfase leek het er niet op dat NEC de stijgende lijn zou doorzetten. Jizz Hornkamp kopte Heracles al in de 3e minuut op voorsprong. Voor de spits betekende het zijn derde doelpunt in de laatste drie duels. Oud-NEC'er Jordy Bruijn leek de voorsprong na ruim een kwartier te verdubbelen, maar zijn doelpunt werd afgekeurd om buitenspel.
Heracles hield dankzij keeper Michael Brouwer tot de rust stand. NEC sloeg in de tweede helft alsnog toe. Na een overtreding van Sven Sonnenberg op Koki Ogawa benutte Ogawa de strafschop zelf. De Japanner had na een uur spelen weer succes, dit keer met een goede kopbal na een voorzet van Sontje Hansen. Nieuwkomer Tjaronn Chery zorgde uit een vrije trap, die door de muur van Heracles spelers heen ging, voor de 3-1. Scheidsrechter Marc Nagtegaal had de bal eerst op de penaltystip gelegd, maar de overtreding bleek buiten het zestienmetergebied te zijn gemaakt.
Heracles blijft door het verlies vijftiende met 4 punten meer dan nummer 16 RKC Waalwijk.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
21 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geleden