NEC trekt goede lijn ook zonder vertrokken Mattsson door
NIJMEGEN (ANP) - NEC is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. In de eerste wedstrijd zonder de naar FC Kopenhagen vertrokken topscorer Magnus Mattsson, rekenden de Nijmegenaren af met Heracles Almelo: 3-1. NEC verloor begin december voor het laatst en pakte uit de laatste zeven duels 17 punten.
In de beginfase leek het er niet op dat NEC de stijgende lijn zou doorzetten. Jizz Hornkamp kopte Heracles al in de 3e minuut op voorsprong. Voor de spits betekende het zijn derde doelpunt in de laatste drie duels. Oud-NEC'er Jordy Bruijn leek de voorsprong na ruim een kwartier te verdubbelen, maar zijn doelpunt werd afgekeurd om buitenspel.
Heracles hield dankzij keeper Michael Brouwer tot de rust stand. NEC sloeg in de tweede helft alsnog toe. Na een overtreding van Sven Sonnenberg op Koki Ogawa benutte Ogawa de strafschop zelf. De Japanner had na een uur spelen weer succes, dit keer met een goede kopbal na een voorzet van Sontje Hansen. Nieuwkomer Tjaronn Chery zorgde uit een vrije trap, die door de muur van Heracles spelers heen ging, voor de 3-1. Scheidsrechter Marc Nagtegaal had de bal eerst op de penaltystip gelegd, maar de overtreding bleek buiten het zestienmetergebied te zijn gemaakt.
Heracles blijft door het verlies vijftiende met 4 punten meer dan nummer 16 RKC Waalwijk.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
8 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden