NEC-trainer kijkt uit naar Ajax: je moet er toch tegen spelen
NIJMEGEN (ANP) - Rogier Meijer kan zich er niet zo druk om maken. NEC keert dit weekeinde na vier jaar afwezigheid terug in de Eredivisie en begint het seizoen uitgerekend met een duel in de Johan Cruijff ArenA met landskampioen Ajax. "Vorig seizoen speelden we in de Eerste Divisie de eerste vijf wedstrijden tegen SC Cambuur, Jong Ajax, FC Volendam, Almere City en De Graafschap. Toen zei iedereen ook: poeh, wat een verschrikkelijk begin. We pakten 6 punten, maar ja: je moet die wedstrijden toch spelen. Dat is nu niet anders", aldus de 39-jarige Meijer, die na Sjors Ultee van Fortuna Sittard (34 jaar) en Danny Buijs van FC Groningen (39 jaar) de jongste coach op het hoogste niveau is.
Meijer had een jaar geleden niet kunnen bedenken dat hij nu al zou debuteren op het hoogste niveau. NEC had als doelstelling om de play-offs te halen. Dat lukte ook, maar wel als nummer 7 van de ranglijst. "In één week tijd speelden we drie alles-of-nietswedstrijden. We hadden de flow te pakken. Het is mooi om via de reguliere competitie te promoveren, maar via de nacompetitie is het nog specialer. Het was onbeschrijflijk", aldus Meijer over de wedstrijden in de nacompetitie tegen achtereenvolgens Almere City FC (0-4), Roda JC (3-0) en de finale tegen NAC Breda (1-2).
Jonathan Okita maakte tegen NAC in de 89e minuut het winnende doelpunt. Voor de Brabantse club, favoriet voor eigen publiek, had het verlies grote gevolgen. Clubicoon Ton Lokhoff besloot na een dienstverband van tien weken alweer op te stappen, omdat hij niet goed kon samenwerken met de toenmalige technische staf. Kort daarna vertrok ook hoofdcoach Steijn, die wegging vanwege bedreigingen.
Vanaf de voorkant
Bij NEC moest juist razendsnel een plan worden gemaakt om niet direct weer te degraderen. Miljardair Marcel Boekhoorn vierde het feest met de spelers mee in de kleedkamer en investeert flink in de club. Na 2014 was hij even naar de achtergrond verdwenen omdat hij het niet eens was met het beleid van de club. "Nu is hij weer wat meer op de voorgrond", aldus Meijer, die veel overlegt met technisch directeur Ted van Leeuwen en Boekhoorn. "We proberen nu dingen 'vanaf de voorkant' te regelen zodat we niet later gaten hoeven te dichten. De club is ambitieus, zeker. Het doel voor het eerste seizoen is handhaving."
Algemeen directeur Wilco van Schaik zei na de promotie al hoe belangrijk het is dat NEC niet direct weer degradeert. "Als we op korte termijn opnieuw degraderen, komen we in heel grote, misschien wel onoverkomelijke problemen", zei hij. Meijer voelt geen extra druk. "Ik ben daar vrij nuchter in. Als je daar niet tegen kan, moet je geen hoofdtrainer willen zijn", zegt de oud-speler van onder meer De Graafschap, die zaterdag al even in de Johan Cruijff ArenA was tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV (0-4). "Dat was wel even wat anders dan wat we de afgelopen vier jaar gewend zijn. Zowel qua atmosfeer, als qua niveau. We weten wat ons te doen staat."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
12 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
15 uur geleden