Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NEC-trainer kijkt uit naar Ajax: je moet er toch tegen spelen

NEC-trainer kijkt uit naar Ajax: je moet er toch tegen spelen

NIJMEGEN (ANP) - Rogier Meijer kan zich er niet zo druk om maken. NEC keert dit weekeinde na vier jaar afwezigheid terug in de Eredivisie en begint het seizoen uitgerekend met een duel in de Johan Cruijff ArenA met landskampioen Ajax. "Vorig seizoen speelden we in de Eerste Divisie de eerste vijf wedstrijden tegen SC Cambuur, Jong Ajax, FC Volendam, Almere City en De Graafschap. Toen zei iedereen ook: poeh, wat een verschrikkelijk begin. We pakten 6 punten, maar ja: je moet die wedstrijden toch spelen. Dat is nu niet anders", aldus de 39-jarige Meijer, die na Sjors Ultee van Fortuna Sittard (34 jaar) en Danny Buijs van FC Groningen (39 jaar) de jongste coach op het hoogste niveau is.

Meijer had een jaar geleden niet kunnen bedenken dat hij nu al zou debuteren op het hoogste niveau. NEC had als doelstelling om de play-offs te halen. Dat lukte ook, maar wel als nummer 7 van de ranglijst. "In één week tijd speelden we drie alles-of-nietswedstrijden. We hadden de flow te pakken. Het is mooi om via de reguliere competitie te promoveren, maar via de nacompetitie is het nog specialer. Het was onbeschrijflijk", aldus Meijer over de wedstrijden in de nacompetitie tegen achtereenvolgens Almere City FC (0-4), Roda JC (3-0) en de finale tegen NAC Breda (1-2).

Jonathan Okita maakte tegen NAC in de 89e minuut het winnende doelpunt. Voor de Brabantse club, favoriet voor eigen publiek, had het verlies grote gevolgen. Clubicoon Ton Lokhoff besloot na een dienstverband van tien weken alweer op te stappen, omdat hij niet goed kon samenwerken met de toenmalige technische staf. Kort daarna vertrok ook hoofdcoach Steijn, die wegging vanwege bedreigingen.

Vanaf de voorkant

Bij NEC moest juist razendsnel een plan worden gemaakt om niet direct weer te degraderen. Miljardair Marcel Boekhoorn vierde het feest met de spelers mee in de kleedkamer en investeert flink in de club. Na 2014 was hij even naar de achtergrond verdwenen omdat hij het niet eens was met het beleid van de club. "Nu is hij weer wat meer op de voorgrond", aldus Meijer, die veel overlegt met technisch directeur Ted van Leeuwen en Boekhoorn. "We proberen nu dingen 'vanaf de voorkant' te regelen zodat we niet later gaten hoeven te dichten. De club is ambitieus, zeker. Het doel voor het eerste seizoen is handhaving."

Algemeen directeur Wilco van Schaik zei na de promotie al hoe belangrijk het is dat NEC niet direct weer degradeert. "Als we op korte termijn opnieuw degraderen, komen we in heel grote, misschien wel onoverkomelijke problemen", zei hij. Meijer voelt geen extra druk. "Ik ben daar vrij nuchter in. Als je daar niet tegen kan, moet je geen hoofdtrainer willen zijn", zegt de oud-speler van onder meer De Graafschap, die zaterdag al even in de Johan Cruijff ArenA was tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV (0-4). "Dat was wel even wat anders dan wat we de afgelopen vier jaar gewend zijn. Zowel qua atmosfeer, als qua niveau. We weten wat ons te doen staat."

Meer uit Voetbal

Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

3 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

3 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

5 uur geleden
Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

13 uur geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 dag geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

1 dag geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

1 dag geleden