NEC-trainer kijkt uit naar Ajax: je moet er toch tegen spelen
NIJMEGEN (ANP) - Rogier Meijer kan zich er niet zo druk om maken. NEC keert dit weekeinde na vier jaar afwezigheid terug in de Eredivisie en begint het seizoen uitgerekend met een duel in de Johan Cruijff ArenA met landskampioen Ajax. "Vorig seizoen speelden we in de Eerste Divisie de eerste vijf wedstrijden tegen SC Cambuur, Jong Ajax, FC Volendam, Almere City en De Graafschap. Toen zei iedereen ook: poeh, wat een verschrikkelijk begin. We pakten 6 punten, maar ja: je moet die wedstrijden toch spelen. Dat is nu niet anders", aldus de 39-jarige Meijer, die na Sjors Ultee van Fortuna Sittard (34 jaar) en Danny Buijs van FC Groningen (39 jaar) de jongste coach op het hoogste niveau is.
Meijer had een jaar geleden niet kunnen bedenken dat hij nu al zou debuteren op het hoogste niveau. NEC had als doelstelling om de play-offs te halen. Dat lukte ook, maar wel als nummer 7 van de ranglijst. "In één week tijd speelden we drie alles-of-nietswedstrijden. We hadden de flow te pakken. Het is mooi om via de reguliere competitie te promoveren, maar via de nacompetitie is het nog specialer. Het was onbeschrijflijk", aldus Meijer over de wedstrijden in de nacompetitie tegen achtereenvolgens Almere City FC (0-4), Roda JC (3-0) en de finale tegen NAC Breda (1-2).
Jonathan Okita maakte tegen NAC in de 89e minuut het winnende doelpunt. Voor de Brabantse club, favoriet voor eigen publiek, had het verlies grote gevolgen. Clubicoon Ton Lokhoff besloot na een dienstverband van tien weken alweer op te stappen, omdat hij niet goed kon samenwerken met de toenmalige technische staf. Kort daarna vertrok ook hoofdcoach Steijn, die wegging vanwege bedreigingen.
Vanaf de voorkant
Bij NEC moest juist razendsnel een plan worden gemaakt om niet direct weer te degraderen. Miljardair Marcel Boekhoorn vierde het feest met de spelers mee in de kleedkamer en investeert flink in de club. Na 2014 was hij even naar de achtergrond verdwenen omdat hij het niet eens was met het beleid van de club. "Nu is hij weer wat meer op de voorgrond", aldus Meijer, die veel overlegt met technisch directeur Ted van Leeuwen en Boekhoorn. "We proberen nu dingen 'vanaf de voorkant' te regelen zodat we niet later gaten hoeven te dichten. De club is ambitieus, zeker. Het doel voor het eerste seizoen is handhaving."
Algemeen directeur Wilco van Schaik zei na de promotie al hoe belangrijk het is dat NEC niet direct weer degradeert. "Als we op korte termijn opnieuw degraderen, komen we in heel grote, misschien wel onoverkomelijke problemen", zei hij. Meijer voelt geen extra druk. "Ik ben daar vrij nuchter in. Als je daar niet tegen kan, moet je geen hoofdtrainer willen zijn", zegt de oud-speler van onder meer De Graafschap, die zaterdag al even in de Johan Cruijff ArenA was tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV (0-4). "Dat was wel even wat anders dan wat we de afgelopen vier jaar gewend zijn. Zowel qua atmosfeer, als qua niveau. We weten wat ons te doen staat."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
32 minuten geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
18 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden