![NEC stopt negatieve reeks met kleine zege bij PEC Zwolle](http://www.zeelandnet.nl/nieuws/storage/anp/ANP110125176-1.jpeg)
NEC stopt negatieve reeks met kleine zege bij PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - NEC heeft zijn negatieve reeks afgesloten met een kleine overwinning bij PEC Zwolle. De formatie van trainer Rogier Meijer won met 1-0 van de concurrent. Koki Ogawa tekende in de 23e minuut voor de enige treffer.
NEC had slechts 1 punt gehaald uit de laatste vijf competitieduels voor de winterstop, terwijl de Nijmegenaren ook werden uitgeschakeld in de KNVB-beker door Heracles Almelo. De ploeg bezet de twaalfde plaats op de ranglijst met 20 punten. PEC Zwolle heeft 3 punten minder en staat één plek lager.
Na een matige openingsfase waren de eerste mogelijkheden voor de bezoekers. Vito van Crooij verprutste nog een grote kans en een schot van Mees Hoedemakers werd geblokt, maar Ogawa opende alsnog de score. Na een steekbal van Dirk Proper rondde de spits beheerst af: 0-1. PEC Zwolle liet zich na de treffer meer zien. Damian van der Haar schoot net naast, waarna Dylan Vente in de handen van keeper Robin Roefs kopte.
Ook na rust ging PEC Zwolle op zoek naar de gelijkmaker. Dave van den Berg kreeg een schietkans en Filip Krastev was twee keer gevaarlijk, maar Roefs liet zich niet verrassen. Nieuwkomer Bryan Linssen maakte in de 76e minuut zijn debuut bij NEC.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft opnieuw punten verspeeld in de titelstrijd in Italië. De ploeg van routinier Marten de Roon bleef in Bergamo tegen het Juventus van Teun Koopmeiners steken op 1-1.
8 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen blijft de druk op koploper Bayern München in de Bundesliga opvoeren. De regerend kampioen versloeg FSV Mainz met klein verschil: 1-0.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Nökkvi Thórisson. De 25-jarige IJslandse aanvaller komt op huurbasis over van de Amerikaanse club St. Louis City FC. Sparta heeft de optie om Thórisson na dit seizoen definitief over te nemen.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax zocht niet naar excuses na de uitschakeling van Ajax in de achtste finale van de KNVB-beker. "AZ verdiende het om te winnen", erkende de Italiaan na een nederlaag van 2-0 in Alkmaar. "Als we het over het spel tussen de twee strafschopgebieden spreken, dan hadden wij de totale controle. Maar dat is niet voldoende. We hebben het verschil niet kunnen maken."
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Francesco Farioli hoopt dat Devyne Rensch het seizoen bij Ajax afmaakt. "Natuurlijk wil ik dat hij blijft", zei hij na een nederlaag tegen AZ (2-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Hopelijk speelt hij zondag tegen Heerenveen gewoon weer mee met ons."
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aan de hand van Jordy Clasie won AZ van Ajax (2-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. De aanvoerder viel op met slimme passes en goede onderscheppingen. Hij bepaalde ook het tempo van zijn ploeg. "Ik zit zo lekker in mijn vel", zei de 33-jarige middenvelder. "We draaien de laatste tijd ook zo goed. Ik ben inmiddels wat ouder maar voel me erg fit. Het is heerlijk voetballen zo."
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Wouter Goes was de gevierde man bij AZ in de gewonnen achtste finale van de KNVB-beker tegen Ajax (2-0). De centrale verdediger opende de score en hield Brian Brobbey en de ingevallen Wout Weghorst van scoren af.
9 uur geleden