NEC stoot Fortuna Sittard uit de beker
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft donderdag als tweede club uit de Keuken Kampioen Divisie de kwartfinales bereikt van de strijd om de KNVB-Beker. De ploeg van trainer Rogier Meijer versloeg in Nijmegen eredivisionist Fortuna Sittard na verlenging met 3-2. Eerder voegde Excelsior zich al bij de laatste acht.
Fortuna, in de competitie met 16 punten uit de laatste zeven wedstrijden goed op dreef, had een overwicht in de Goffert, maar kwam te weinig in de buurt van het doel van Mattijs Branderhorst. Pas nadat Fortuna-trainer Sjors Ultee ongeduldig werd en na een klein uur de aanvallers Mats Seuntjes en Zian Flemming had ingebracht, viel het lang verwachte doelpunt. Flemming, vorig seizoen nog actief als huurling voor NEC, stond 2 minuten in het veld toen hij de score opende: 0-1.
Vier minuten later stond het alweer gelijk door een kopbal van Rangelo Janga. In de noodzakelijke verlenging gaf arbiter Kevin Blom de thuisploeg een strafschop nadat Fortuna-spits Sebastian Polter NEC'er Cas Odenthal even had vastgehouden. Jordy Bruijn benutte die buitenkans: 2-1. Niet veel later maakte invaller Thomas Beekman er zelfs 3-1 van. Alleen Flemming scoorde nog een keer, het was niet genoeg om een bekerstunt van NEC te voorkomen.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft ook zijn tweede wedstrijd dit seizoen in de Premier League verloren. In eigen huis ging de ploeg van trainer Roberto De Zerbi met 2-0 onderuit tegen Newcastle United.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft de Rotterdamse derby met Sparta gewonnen. De ploeg van coach Ruben den Uil versloeg de stadgenoot in eigen huis met 2-1.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Andoni Iraola is het nieuwe seizoen in de Premier League slecht begonnen met Liverpool. De opvolger van Arne Slot verspeelde met zijn nieuwe club ook punten tegen Nottingham Forest op Anfield (2-2).
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
1 dag geleden