
NEC stoot Fortuna Sittard uit de beker
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft donderdag als tweede club uit de Keuken Kampioen Divisie de kwartfinales bereikt van de strijd om de KNVB-Beker. De ploeg van trainer Rogier Meijer versloeg in Nijmegen eredivisionist Fortuna Sittard na verlenging met 3-2. Eerder voegde Excelsior zich al bij de laatste acht.
Fortuna, in de competitie met 16 punten uit de laatste zeven wedstrijden goed op dreef, had een overwicht in de Goffert, maar kwam te weinig in de buurt van het doel van Mattijs Branderhorst. Pas nadat Fortuna-trainer Sjors Ultee ongeduldig werd en na een klein uur de aanvallers Mats Seuntjes en Zian Flemming had ingebracht, viel het lang verwachte doelpunt. Flemming, vorig seizoen nog actief als huurling voor NEC, stond 2 minuten in het veld toen hij de score opende: 0-1.
Vier minuten later stond het alweer gelijk door een kopbal van Rangelo Janga. In de noodzakelijke verlenging gaf arbiter Kevin Blom de thuisploeg een strafschop nadat Fortuna-spits Sebastian Polter NEC'er Cas Odenthal even had vastgehouden. Jordy Bruijn benutte die buitenkans: 2-1. Niet veel later maakte invaller Thomas Beekman er zelfs 3-1 van. Alleen Flemming scoorde nog een keer, het was niet genoeg om een bekerstunt van NEC te voorkomen.
Meer uit Voetbal
N i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea met meer quotes Koeman
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders vliegt zondag niet met zijn ploeggenoten van het Nederlands elftal van Helsinki naar Schiphol. De middenvelder reist naar Engeland waar hij medisch wordt gekeurd door zijn nieuwe club Manchester City.
6 uur geledenHELSINKI (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat Oranje in Finland de eerste horde richting het WK van volgend jaar goed heeft genomen (0-2). "De eerste is altijd lastig. Zeker onder deze omstandigheden, twee weken na zo'n lang seizoen voor iedereen. Dan is het belangrijk dat we 3 punten hebben gepakt", zei de 33-jarige verdediger bij de NOS.
7 uur geledenHELSINKI (ANP) - Het Nederlands elftal is met een uitzege op Finland (0-2) begonnen aan het kwalificatietoernooi voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Memphis Depay maakte in de zesde minuut zijn 48e doelpunt voor Oranje in het Olympiastadion van Helsinki. De spits nadert Robin van Persie, die met vijftig doelpunten topscorer aller tijden van Oranje is. Denzel Dumfries verdubbelde in de 23e minuut de voorsprong van Nederland.
7 uur geledenHUESCA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts heeft met FC Barcelona voor het tweede jaar op rij de Spaanse beker gewonnen. De Oranje-international stond de gehele finale tegen Atlético Madrid (2-0) binnen de lijnen. Clàudia Pina maakte beide doelpunten.
9 uur geledenHELSINKI (ANP) - Memphis Depay krijgt Robin van Persie, de topscorer aller tijden van Oranje, steeds meer in het vizier. De 31-jarige aanvaller maakte in de uitwedstrijd tegen Finland zijn 48e doelpunt voor het Nederlands elftal en heeft nog maar twee treffers nodig om Van Persie te evenaren. Depay opende in de zevende minuut de score in het Olympiastadion van Helsinki.
9 uur geledenHELSINKI (ANP) - Nathan Aké begint met het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen Finland in de WK-kwalificatie. De linksback krijgt de voorkeur boven Micky van de Ven en Jorrel Hato. Aké ontbrak de afgelopen negen maanden bij de nationale ploeg door verschillende blessures.
10 uur geleden