NEC stoot Fortuna Sittard uit de beker
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft donderdag als tweede club uit de Keuken Kampioen Divisie de kwartfinales bereikt van de strijd om de KNVB-Beker. De ploeg van trainer Rogier Meijer versloeg in Nijmegen eredivisionist Fortuna Sittard na verlenging met 3-2. Eerder voegde Excelsior zich al bij de laatste acht.
Fortuna, in de competitie met 16 punten uit de laatste zeven wedstrijden goed op dreef, had een overwicht in de Goffert, maar kwam te weinig in de buurt van het doel van Mattijs Branderhorst. Pas nadat Fortuna-trainer Sjors Ultee ongeduldig werd en na een klein uur de aanvallers Mats Seuntjes en Zian Flemming had ingebracht, viel het lang verwachte doelpunt. Flemming, vorig seizoen nog actief als huurling voor NEC, stond 2 minuten in het veld toen hij de score opende: 0-1.
Vier minuten later stond het alweer gelijk door een kopbal van Rangelo Janga. In de noodzakelijke verlenging gaf arbiter Kevin Blom de thuisploeg een strafschop nadat Fortuna-spits Sebastian Polter NEC'er Cas Odenthal even had vastgehouden. Jordy Bruijn benutte die buitenkans: 2-1. Niet veel later maakte invaller Thomas Beekman er zelfs 3-1 van. Alleen Flemming scoorde nog een keer, het was niet genoeg om een bekerstunt van NEC te voorkomen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
6 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Trainer Míchel Sánchez vindt dat Ajax zich in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard goed heeft hersteld van de verloren topper tegen PSV van vorig weekend (1-3). Dat zei de 50-jarige Spanjaard tegen ESPN na een ruime overwinning in Sittard (1-5).
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
10 uur geleden