NEC-spits Bony mist derby tegen zijn oude club Vitesse
NIJMEGEN (ANP) - Wilfried Bony mist het weerzien met zijn oude club Vitesse. De nieuwe spits van NEC kampt nog steeds met een hamstringblessure, twee weken geleden opgelopen bij zijn debuut in de verloren bekerwedstrijd tegen Go Ahead Eagles (0-2). Een woordvoerder van NEC laat weten dat Bony niet fit genoeg is om zondag te spelen in Arnhem (aftrap 12.15 uur).
De Ivoriaanse spits speelde tussen begin 2011 en de zomer van 2013 voor Vitesse. Bony maakte in 2,5 seizoen 46 competitiedoelpunten. In het seizoen 2012-2013 werd hij met 31 goals zelfs topscorer van de Eredivisie. Bony verhuisde daarna naar de Premier League, waar hij speelde voor Swansea City, Manchester City en Stoke City.
De 33-jarige Ivoriaan keerde onlangs terug in Gelderland, maar dan bij NEC. Lang niet alle Nijmeegse supporters waren blij met de komst van Bony vanwege zijn verleden bij Vitesse.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De tuchtraad van de Turkse voetbalbond (TFF) heeft donderdag 102 spelers geschorst, die schuldig zijn bevonden aan het onrechtmatig gokken op wedstrijden. Daarvan zijn er 24 actief in de hoogste profcompetitie. De schorsingen variëren van 45 dagen tot een jaar. Meer dan duizend spelers zijn onderzocht.
5 uur geleden