NEC rekent op hulp supporters voor ordentelijk verloop van derby
NIJMEGEN (ANP) - NEC rekent zondag in de Gelderse derby tegen Vitesse op medewerking van de supporters om de wedstrijd ordentelijk te laten verlopen. In een videoboodschap roept algemeen directeur Wilco van Schaik de achterban op zich te gedragen. "We hebben er alles aan gedaan om deze wedstrijd echt een hoogtepunt van het seizoen te laten worden. We rekenen op jullie, businessclubleden en supporters, om er een topdag van te maken", aldus Van Schaik.
De directeur van NEC wijst op de maatregelen die de KNVB heeft aangescherpt na de supportersperikelen van vorige week in De Kuip, waar een Feyenoord-supporter een voorwerp op het hoofd van Ajax-speler Davy Klaassen gooide. "We weten dat iedereen in Nederland naar deze derby kijkt naar aanleiding van wat er is gebeurd. We liggen onder een vergrootglas en we moeten laten zien hoe het hoort", aldus Van Schaik. "Denk iedere keer even na. En let ook op de man, vrouw, vriend, zus of broer die naast je zit. Geef die even een tikje als je denkt: die gaat nu even over de schreef. Gooi niets op het veld. Dat kunnen we als club niet gebruiken in de fase waarin wij zitten."
Bij de Gelderse derby op 17 oktober 2021 in Nijmegen zakte direct na afloop het onderste deel van het uitvak, met daarin de supporters van Vitesse, in elkaar. Het leidde ertoe dat NEC een tijdje zonder publiek moest spelen en de tribunes in het Goffert-stadion verstevigd moesten worden. Supporters van NEC zochten na de verloren derby de confrontatie met de politie.
"Mensen kregen werkstraffen, gevangenisstraffen en boetes tot 10.000 euro per persoon", aldus Van Schaik. "Dat gun ik niemand en dit willen we dus nooit meer. We moeten dit zien te voorkomen." Bij de derby zijn vijfhonderd supporters van Vitesse welkom in De Goffert. "Al winnen of verliezen we: Vitesse kan daarna gewoon naar huis toe. We maken er een geweldige derby van en daar hebben we Vitesse ook voor nodig", aldus de directeur van NEC.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
11 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
12 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
14 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
22 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.
24 minuten geledenVENLO (ANP) - De Graafschap heeft in de eerste divisie op pijnlijke wijze punten verspeeld. De Doetinchemmers stonden in Venlo met 3-1 voor tegen VVV, maar kregen in de blessuretijd van de tweede helft nog twee doelpunten tegen: 3-3.
30 minuten geleden