NEC rekent op hulp supporters voor ordentelijk verloop van derby
NIJMEGEN (ANP) - NEC rekent zondag in de Gelderse derby tegen Vitesse op medewerking van de supporters om de wedstrijd ordentelijk te laten verlopen. In een videoboodschap roept algemeen directeur Wilco van Schaik de achterban op zich te gedragen. "We hebben er alles aan gedaan om deze wedstrijd echt een hoogtepunt van het seizoen te laten worden. We rekenen op jullie, businessclubleden en supporters, om er een topdag van te maken", aldus Van Schaik.
De directeur van NEC wijst op de maatregelen die de KNVB heeft aangescherpt na de supportersperikelen van vorige week in De Kuip, waar een Feyenoord-supporter een voorwerp op het hoofd van Ajax-speler Davy Klaassen gooide. "We weten dat iedereen in Nederland naar deze derby kijkt naar aanleiding van wat er is gebeurd. We liggen onder een vergrootglas en we moeten laten zien hoe het hoort", aldus Van Schaik. "Denk iedere keer even na. En let ook op de man, vrouw, vriend, zus of broer die naast je zit. Geef die even een tikje als je denkt: die gaat nu even over de schreef. Gooi niets op het veld. Dat kunnen we als club niet gebruiken in de fase waarin wij zitten."
Bij de Gelderse derby op 17 oktober 2021 in Nijmegen zakte direct na afloop het onderste deel van het uitvak, met daarin de supporters van Vitesse, in elkaar. Het leidde ertoe dat NEC een tijdje zonder publiek moest spelen en de tribunes in het Goffert-stadion verstevigd moesten worden. Supporters van NEC zochten na de verloren derby de confrontatie met de politie.
"Mensen kregen werkstraffen, gevangenisstraffen en boetes tot 10.000 euro per persoon", aldus Van Schaik. "Dat gun ik niemand en dit willen we dus nooit meer. We moeten dit zien te voorkomen." Bij de derby zijn vijfhonderd supporters van Vitesse welkom in De Goffert. "Al winnen of verliezen we: Vitesse kan daarna gewoon naar huis toe. We maken er een geweldige derby van en daar hebben we Vitesse ook voor nodig", aldus de directeur van NEC.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
39 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).
4 uur geledenMADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
7 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.
9 uur geledenMONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.
10 uur geleden