Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NEC rekent op hulp supporters voor ordentelijk verloop van derby

NEC rekent op hulp supporters voor ordentelijk verloop van derby

NIJMEGEN (ANP) - NEC rekent zondag in de Gelderse derby tegen Vitesse op medewerking van de supporters om de wedstrijd ordentelijk te laten verlopen. In een videoboodschap roept algemeen directeur Wilco van Schaik de achterban op zich te gedragen. "We hebben er alles aan gedaan om deze wedstrijd echt een hoogtepunt van het seizoen te laten worden. We rekenen op jullie, businessclubleden en supporters, om er een topdag van te maken", aldus Van Schaik.

De directeur van NEC wijst op de maatregelen die de KNVB heeft aangescherpt na de supportersperikelen van vorige week in De Kuip, waar een Feyenoord-supporter een voorwerp op het hoofd van Ajax-speler Davy Klaassen gooide. "We weten dat iedereen in Nederland naar deze derby kijkt naar aanleiding van wat er is gebeurd. We liggen onder een vergrootglas en we moeten laten zien hoe het hoort", aldus Van Schaik. "Denk iedere keer even na. En let ook op de man, vrouw, vriend, zus of broer die naast je zit. Geef die even een tikje als je denkt: die gaat nu even over de schreef. Gooi niets op het veld. Dat kunnen we als club niet gebruiken in de fase waarin wij zitten."

Bij de Gelderse derby op 17 oktober 2021 in Nijmegen zakte direct na afloop het onderste deel van het uitvak, met daarin de supporters van Vitesse, in elkaar. Het leidde ertoe dat NEC een tijdje zonder publiek moest spelen en de tribunes in het Goffert-stadion verstevigd moesten worden. Supporters van NEC zochten na de verloren derby de confrontatie met de politie.

"Mensen kregen werkstraffen, gevangenisstraffen en boetes tot 10.000 euro per persoon", aldus Van Schaik. "Dat gun ik niemand en dit willen we dus nooit meer. We moeten dit zien te voorkomen." Bij de derby zijn vijfhonderd supporters van Vitesse welkom in De Goffert. "Al winnen of verliezen we: Vitesse kan daarna gewoon naar huis toe. We maken er een geweldige derby van en daar hebben we Vitesse ook voor nodig", aldus de directeur van NEC.

Meer uit Voetbal

Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

1 uur geleden
FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

3 uur geleden
Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

5 uur geleden
AZ-speler Oufkir krijgt eerste oproep voor Marokkaans elftal

CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.

6 uur geleden
Spaanse tennisheld Nadal benoemd in bestuur Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.

7 uur geleden
Coach Fonseca verruilt onverwacht Olympique Lyon voor Sporting

LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.

8 uur geleden
Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

21 uur geleden