NEC neemt in tweede helft afstand van tiental RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - NEC heeft de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk gewonnen. De ploeg van coach Rogier Meijer was in Waalwijk met 3-0 te sterk voor de hekkensluiter van de Eredivisie, die de tweede helft met tien man moest spelen.
NEC stijgt door de zege naar de achtste plek met 16 punten. RKC blijft laatste met 4 punten en moest toezien hoe concurrenten als FC Groningen en PEC Zwolle wel 3 punten pakten. RKC had vorige week in het duel met concurrent Almere City voor het eerst in dit seizoen in de Eredivisie gewonnen. NEC was vorige week met 6-0 te sterk voor FC Groningen en behaalde daarmee de vierde overwinning in de competitie.
De thuisploeg had het overwicht in de eerste helft. Dat leidde tot kleine kansjes. Vlak voor de rust dupeerde Daouda Weidmann zijn ploeg echter door in korte tijd twee gele kaarten te pakken. Het was al de zesde rode kaart voor de Waalwijkers dit seizoen.
Met tien man zette RKC aan het begin van de tweede helft nog druk, maar NEC werd langzamerhand steeds sterker. Een corner van Vito van Crooij werd met het hoofd verlengd door Rober González en vervolgens binnengewerkt door Koki Ogawa. Enkele minuten later kopte Sami Ouaissa uit een voorzet van Brayann Pereira de tweede voor NEC binnen. In de slotfase bepaalde Iván Márquez met de derde treffer uit een corner van Van Crooij de eindstand.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
10 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
11 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
12 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
16 uur geleden