NEC neemt in tweede helft afstand van tiental RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - NEC heeft de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk gewonnen. De ploeg van coach Rogier Meijer was in Waalwijk met 3-0 te sterk voor de hekkensluiter van de Eredivisie, die de tweede helft met tien man moest spelen.
NEC stijgt door de zege naar de achtste plek met 16 punten. RKC blijft laatste met 4 punten en moest toezien hoe concurrenten als FC Groningen en PEC Zwolle wel 3 punten pakten. RKC had vorige week in het duel met concurrent Almere City voor het eerst in dit seizoen in de Eredivisie gewonnen. NEC was vorige week met 6-0 te sterk voor FC Groningen en behaalde daarmee de vierde overwinning in de competitie.
De thuisploeg had het overwicht in de eerste helft. Dat leidde tot kleine kansjes. Vlak voor de rust dupeerde Daouda Weidmann zijn ploeg echter door in korte tijd twee gele kaarten te pakken. Het was al de zesde rode kaart voor de Waalwijkers dit seizoen.
Met tien man zette RKC aan het begin van de tweede helft nog druk, maar NEC werd langzamerhand steeds sterker. Een corner van Vito van Crooij werd met het hoofd verlengd door Rober González en vervolgens binnengewerkt door Koki Ogawa. Enkele minuten later kopte Sami Ouaissa uit een voorzet van Brayann Pereira de tweede voor NEC binnen. In de slotfase bepaalde Iván Márquez met de derde treffer uit een corner van Van Crooij de eindstand.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
5 uur geleden