NEC neemt in tweede helft afstand van tiental RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - NEC heeft de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk gewonnen. De ploeg van coach Rogier Meijer was in Waalwijk met 3-0 te sterk voor de hekkensluiter van de Eredivisie, die de tweede helft met tien man moest spelen.
NEC stijgt door de zege naar de achtste plek met 16 punten. RKC blijft laatste met 4 punten en moest toezien hoe concurrenten als FC Groningen en PEC Zwolle wel 3 punten pakten. RKC had vorige week in het duel met concurrent Almere City voor het eerst in dit seizoen in de Eredivisie gewonnen. NEC was vorige week met 6-0 te sterk voor FC Groningen en behaalde daarmee de vierde overwinning in de competitie.
De thuisploeg had het overwicht in de eerste helft. Dat leidde tot kleine kansjes. Vlak voor de rust dupeerde Daouda Weidmann zijn ploeg echter door in korte tijd twee gele kaarten te pakken. Het was al de zesde rode kaart voor de Waalwijkers dit seizoen.
Met tien man zette RKC aan het begin van de tweede helft nog druk, maar NEC werd langzamerhand steeds sterker. Een corner van Vito van Crooij werd met het hoofd verlengd door Rober González en vervolgens binnengewerkt door Koki Ogawa. Enkele minuten later kopte Sami Ouaissa uit een voorzet van Brayann Pereira de tweede voor NEC binnen. In de slotfase bepaalde Iván Márquez met de derde treffer uit een corner van Van Crooij de eindstand.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
25 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
20 uur geleden