NEC neemt in tweede helft afstand van tiental RKC Waalwijk
WAALWIJK (ANP) - NEC heeft de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk gewonnen. De ploeg van coach Rogier Meijer was in Waalwijk met 3-0 te sterk voor de hekkensluiter van de Eredivisie, die de tweede helft met tien man moest spelen.
NEC stijgt door de zege naar de achtste plek met 16 punten. RKC blijft laatste met 4 punten en moest toezien hoe concurrenten als FC Groningen en PEC Zwolle wel 3 punten pakten. RKC had vorige week in het duel met concurrent Almere City voor het eerst in dit seizoen in de Eredivisie gewonnen. NEC was vorige week met 6-0 te sterk voor FC Groningen en behaalde daarmee de vierde overwinning in de competitie.
De thuisploeg had het overwicht in de eerste helft. Dat leidde tot kleine kansjes. Vlak voor de rust dupeerde Daouda Weidmann zijn ploeg echter door in korte tijd twee gele kaarten te pakken. Het was al de zesde rode kaart voor de Waalwijkers dit seizoen.
Met tien man zette RKC aan het begin van de tweede helft nog druk, maar NEC werd langzamerhand steeds sterker. Een corner van Vito van Crooij werd met het hoofd verlengd door Rober González en vervolgens binnengewerkt door Koki Ogawa. Enkele minuten later kopte Sami Ouaissa uit een voorzet van Brayann Pereira de tweede voor NEC binnen. In de slotfase bepaalde Iván Márquez met de derde treffer uit een corner van Van Crooij de eindstand.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
12 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
17 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
21 uur geleden