NEC naar kwartfinale KNVB-beker na zege op Go Ahead
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van Rogier Meijer was in het eigen stadion met 2-1 te sterk voor Go Ahead Eagles.
Het verschil op de ranglijst van de Eredivisie tussen de twee clubs is slechts 1 punt, in het voordeel van nummer 7 Go Ahead. Ook tijdens het eerste half uur in De Goffert bleek dat er weinig verschil tussen de ploegen was. NEC nam vervolgens het initiatief en zag Magnus Mattsson op de paal schieten. Tien minuten voor rust was het wel raak, nadat Koki Ogawa de hoek had gevonden met een laag schot, 1-0.
Go Ahead kwam sterk terug na rust, maar creëerde weinig grote kansen. Mattsson miste vervolgens een grote mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen, voordat Sai van Wermeskerken alsnog op fraaie wijze met een volley van afstand de 2-0 maakte. Go Ahead-verdediger Gerrit Nauber maakte het nog even spannend in de 88e minuut door via een tegenstander de 2-1 binnen te koppen, maar verder kwamen de bezoekers niet.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
13 uur geleden