NEC naar kwartfinale KNVB-beker na zege op Go Ahead
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van Rogier Meijer was in het eigen stadion met 2-1 te sterk voor Go Ahead Eagles.
Het verschil op de ranglijst van de Eredivisie tussen de twee clubs is slechts 1 punt, in het voordeel van nummer 7 Go Ahead. Ook tijdens het eerste half uur in De Goffert bleek dat er weinig verschil tussen de ploegen was. NEC nam vervolgens het initiatief en zag Magnus Mattsson op de paal schieten. Tien minuten voor rust was het wel raak, nadat Koki Ogawa de hoek had gevonden met een laag schot, 1-0.
Go Ahead kwam sterk terug na rust, maar creëerde weinig grote kansen. Mattsson miste vervolgens een grote mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen, voordat Sai van Wermeskerken alsnog op fraaie wijze met een volley van afstand de 2-0 maakte. Go Ahead-verdediger Gerrit Nauber maakte het nog even spannend in de 88e minuut door via een tegenstander de 2-1 binnen te koppen, maar verder kwamen de bezoekers niet.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
11 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
14 uur geleden