NEC naar kwartfinale KNVB-beker na zege op Go Ahead
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van Rogier Meijer was in het eigen stadion met 2-1 te sterk voor Go Ahead Eagles.
Het verschil op de ranglijst van de Eredivisie tussen de twee clubs is slechts 1 punt, in het voordeel van nummer 7 Go Ahead. Ook tijdens het eerste half uur in De Goffert bleek dat er weinig verschil tussen de ploegen was. NEC nam vervolgens het initiatief en zag Magnus Mattsson op de paal schieten. Tien minuten voor rust was het wel raak, nadat Koki Ogawa de hoek had gevonden met een laag schot, 1-0.
Go Ahead kwam sterk terug na rust, maar creëerde weinig grote kansen. Mattsson miste vervolgens een grote mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen, voordat Sai van Wermeskerken alsnog op fraaie wijze met een volley van afstand de 2-0 maakte. Go Ahead-verdediger Gerrit Nauber maakte het nog even spannend in de 88e minuut door via een tegenstander de 2-1 binnen te koppen, maar verder kwamen de bezoekers niet.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
53 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
4 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
13 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
14 uur geleden