NEC naar halve finale KNVB-beker na eenvoudige zege op ADO
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de halve finale van de KNVB-beker bereikt. De Eredivisieclub won in het eigen stadion met 3-0 van ADO Den Haag, de nummer 2 van de Keuken Kampioen Divisie.
NEC was sinds de nederlaag tegen Ajax begin december al negen wedstrijden ongeslagen in de competitie en de beker. De ploeg van trainer Rogier Meijer begon ook uitstekend aan het duel met ADO. Koki Ogawa kopte al in de tweede minuut een corner van Tjaronn Chery binnen, 1-0. Na de vroege treffer daalde het niveau en hoefden de keepers in de eerste helft amper meer in actie te komen.
ADO was meteen na rust gevaarlijk via Daryl van Mieghem en Tyrese Asante, maar NEC besliste binnen een tijdsbestek van vijf minuten het duel. Op aangeven van Bart van Rooij schoot Dirk Proper in de 62e minuut de 2-0 achter keeper Nick Marsman. Chery mocht even later doorlopen richting het strafschopgebied en uithalen, 3-0.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
10 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
14 uur geleden