NEC naar halve finale KNVB-beker na eenvoudige zege op ADO
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de halve finale van de KNVB-beker bereikt. De Eredivisieclub won in het eigen stadion met 3-0 van ADO Den Haag, de nummer 2 van de Keuken Kampioen Divisie.
NEC was sinds de nederlaag tegen Ajax begin december al negen wedstrijden ongeslagen in de competitie en de beker. De ploeg van trainer Rogier Meijer begon ook uitstekend aan het duel met ADO. Koki Ogawa kopte al in de tweede minuut een corner van Tjaronn Chery binnen, 1-0. Na de vroege treffer daalde het niveau en hoefden de keepers in de eerste helft amper meer in actie te komen.
ADO was meteen na rust gevaarlijk via Daryl van Mieghem en Tyrese Asante, maar NEC besliste binnen een tijdsbestek van vijf minuten het duel. Op aangeven van Bart van Rooij schoot Dirk Proper in de 62e minuut de 2-0 achter keeper Nick Marsman. Chery mocht even later doorlopen richting het strafschopgebied en uithalen, 3-0.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
12 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
15 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
16 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
19 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
21 uur geleden