NEC naar halve finale KNVB-beker na eenvoudige zege op ADO
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de halve finale van de KNVB-beker bereikt. De Eredivisieclub won in het eigen stadion met 3-0 van ADO Den Haag, de nummer 2 van de Keuken Kampioen Divisie.
NEC was sinds de nederlaag tegen Ajax begin december al negen wedstrijden ongeslagen in de competitie en de beker. De ploeg van trainer Rogier Meijer begon ook uitstekend aan het duel met ADO. Koki Ogawa kopte al in de tweede minuut een corner van Tjaronn Chery binnen, 1-0. Na de vroege treffer daalde het niveau en hoefden de keepers in de eerste helft amper meer in actie te komen.
ADO was meteen na rust gevaarlijk via Daryl van Mieghem en Tyrese Asante, maar NEC besliste binnen een tijdsbestek van vijf minuten het duel. Op aangeven van Bart van Rooij schoot Dirk Proper in de 62e minuut de 2-0 achter keeper Nick Marsman. Chery mocht even later doorlopen richting het strafschopgebied en uithalen, 3-0.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
37 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden