NEC hoopt in kwartfinale beker op publiek in opgeknapte Goffert
NIJMEGEN (ANP) - NEC hoopt begin februari in de kwartfinale van het bekertoernooi tegen Go Ahead Eagles weer publiek te kunnen ontvangen in het Goffert-stadion. Op dit moment wordt hard gewerkt om de betonnen tribunes in het stadion te versterken, nadat half oktober een deel van de tribune van het uitvak onder het gewicht van springende supporters was ingestort na de derby tegen Vitesse (0-1). "We gaan er alles aan doen om De Goffert bij de bekerwedstrijd helemaal geopend te krijgen, mits corona dat toelaat", zei algemeen directeur Wilco van Schaik bij ESPN voor de aftrap van de competitiewedstrijd tegen Feyenoord in Nijmegen.
Onderzoek door ingenieursbureau Royal Haskoning wees uit dat de ijzeren bewapening in het beton niet overal op orde was. Volgens de onderzoekers kan NEC weer op een veilige manier in een vol stadion spelen als de tribunes worden versterkt.
De club uit Nijmegen laat momenteel de betonnen tribunes aan de achterkant versterken met honderden metalen strips, met afmetingen van 4, 6 en 8 meter. "Op dit moment zitten we al op 400 strips, we gaan naar 500 tot 600", aldus Van Schaik. "Waar de bewapening te weinig is, vangen die strips het op. Het wordt allemaal constant getest, dat is monnikenwerk."
Zwarte bladzijde
NEC kon de afgelopen maanden wel in het stadion blijven spelen, maar de tribunes moesten leeg blijven. Vanwege de coronamaatregelen zijn sowieso alle stadions sinds begin november leeg. Het kabinet overweegt komende week weer toestemming te geven voor de terugkeer van publiek bij sportwedstrijden. NEC hoopte in eerste instantie op 19 februari tegen RKC Waalwijk het stadion weer te openen voor de fans, maar bij de loting voor de kwartfinales van het bekertoernooi kreeg de club zaterdag een thuiswedstrijd toebedeeld voor 8, 9 of 10 februari.
"De man die het werk in ons stadion uitvoert, kreeg wel wat vlekjes in zijn nek toen ik zei dat het dan klaar moet zijn", aldus Van Schaik. "Maar de producent heeft aangegeven dat het gaat lukken. Het instorten van de tribune was een zwarte bladzijde, gelukkig is er niets ergs gebeurd met mensen. Het zou voor ons een feest zijn als we het stadion in de kwartfinale van de beker kunnen heropenen, hopelijk met zoveel mogelijk mensen."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
1 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
7 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
9 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
12 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
14 uur geleden