Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NEC hoopt in kwartfinale beker op publiek in opgeknapte Goffert

NEC hoopt in kwartfinale beker op publiek in opgeknapte Goffert

NIJMEGEN (ANP) - NEC hoopt begin februari in de kwartfinale van het bekertoernooi tegen Go Ahead Eagles weer publiek te kunnen ontvangen in het Goffert-stadion. Op dit moment wordt hard gewerkt om de betonnen tribunes in het stadion te versterken, nadat half oktober een deel van de tribune van het uitvak onder het gewicht van springende supporters was ingestort na de derby tegen Vitesse (0-1). "We gaan er alles aan doen om De Goffert bij de bekerwedstrijd helemaal geopend te krijgen, mits corona dat toelaat", zei algemeen directeur Wilco van Schaik bij ESPN voor de aftrap van de competitiewedstrijd tegen Feyenoord in Nijmegen.

Onderzoek door ingenieursbureau Royal Haskoning wees uit dat de ijzeren bewapening in het beton niet overal op orde was. Volgens de onderzoekers kan NEC weer op een veilige manier in een vol stadion spelen als de tribunes worden versterkt.

De club uit Nijmegen laat momenteel de betonnen tribunes aan de achterkant versterken met honderden metalen strips, met afmetingen van 4, 6 en 8 meter. "Op dit moment zitten we al op 400 strips, we gaan naar 500 tot 600", aldus Van Schaik. "Waar de bewapening te weinig is, vangen die strips het op. Het wordt allemaal constant getest, dat is monnikenwerk."

Zwarte bladzijde

NEC kon de afgelopen maanden wel in het stadion blijven spelen, maar de tribunes moesten leeg blijven. Vanwege de coronamaatregelen zijn sowieso alle stadions sinds begin november leeg. Het kabinet overweegt komende week weer toestemming te geven voor de terugkeer van publiek bij sportwedstrijden. NEC hoopte in eerste instantie op 19 februari tegen RKC Waalwijk het stadion weer te openen voor de fans, maar bij de loting voor de kwartfinales van het bekertoernooi kreeg de club zaterdag een thuiswedstrijd toebedeeld voor 8, 9 of 10 februari.

"De man die het werk in ons stadion uitvoert, kreeg wel wat vlekjes in zijn nek toen ik zei dat het dan klaar moet zijn", aldus Van Schaik. "Maar de producent heeft aangegeven dat het gaat lukken. Het instorten van de tribune was een zwarte bladzijde, gelukkig is er niets ergs gebeurd met mensen. Het zou voor ons een feest zijn als we het stadion in de kwartfinale van de beker kunnen heropenen, hopelijk met zoveel mogelijk mensen."

Meer uit Voetbal

Engeland zonder Foden en Palmer, maar met Henderson naar WK

LONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.

3 minuten geleden
Fans Willem II toch welkom bij play-offduel in Volendam

TILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.

24 minuten geleden
Voetbalclub Feyenoord wordt eigenaar van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.

31 minuten geleden
Depay nog afwezig bij gelijkspel Corinthians in Copa Libertadores

MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.

2 uur geleden
FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

12 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

12 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

13 uur geleden