NEC haalt Van Leeuwen binnen als technisch directeur
NIJMEGEN (ANP) - Ted van Leeuwen keert bij NEC terug in de voetballerij. De 68-jarige Van Leeuwen gaat in Nijmegen aan de slag als technisch directeur. Hij vertrok een jaar geleden bij FC Twente, waar hij in dezelfde rol werkte.
NEC was op zoek naar een ervaren directeur, die de club kan helpen in de ambitie om terug te keren naar de Eredivisie. De raad van commissarissen kwam onder aanvoering van Leen Looijen uit bij Van Leeuwen. "Met Ted hebben we iemand die voldoet aan het profiel en die kan werken in de technische visie die we als rvc en directie hebben opgesteld", zegt rvc-voorzitter Ron van Ooijen. "Daarnaast kent hij de uitdaging om te willen promoveren en de krachten en druk die dit met zich meebrengt."
In dienst van FC Twente lukte het Van Leeuwen om met beperkte financiële middelen een selectie samen te stellen die in 2019 als kampioen van de eerste divisie promoveerde naar de Eredivisie. De oud-journalist gaat in Nijmegen de directie vormen met algemeen directeur Wilco van Schaik. "NEC terugbrengen naar de Eredivisie is een uitdagend en derhalve prachtig project, dat zich niet beperkt tot het versterken van alleen het eerste elftal", aldus Van Leeuwen, die eerder bij onder meer AGOVV en Vitesse werkte.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
12 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
19 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden