NEC haalt Van Leeuwen binnen als technisch directeur
NIJMEGEN (ANP) - Ted van Leeuwen keert bij NEC terug in de voetballerij. De 68-jarige Van Leeuwen gaat in Nijmegen aan de slag als technisch directeur. Hij vertrok een jaar geleden bij FC Twente, waar hij in dezelfde rol werkte.
NEC was op zoek naar een ervaren directeur, die de club kan helpen in de ambitie om terug te keren naar de Eredivisie. De raad van commissarissen kwam onder aanvoering van Leen Looijen uit bij Van Leeuwen. "Met Ted hebben we iemand die voldoet aan het profiel en die kan werken in de technische visie die we als rvc en directie hebben opgesteld", zegt rvc-voorzitter Ron van Ooijen. "Daarnaast kent hij de uitdaging om te willen promoveren en de krachten en druk die dit met zich meebrengt."
In dienst van FC Twente lukte het Van Leeuwen om met beperkte financiële middelen een selectie samen te stellen die in 2019 als kampioen van de eerste divisie promoveerde naar de Eredivisie. De oud-journalist gaat in Nijmegen de directie vormen met algemeen directeur Wilco van Schaik. "NEC terugbrengen naar de Eredivisie is een uitdagend en derhalve prachtig project, dat zich niet beperkt tot het versterken van alleen het eerste elftal", aldus Van Leeuwen, die eerder bij onder meer AGOVV en Vitesse werkte.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
14 uur geleden