NEC haalt Van Leeuwen binnen als technisch directeur
NIJMEGEN (ANP) - Ted van Leeuwen keert bij NEC terug in de voetballerij. De 68-jarige Van Leeuwen gaat in Nijmegen aan de slag als technisch directeur. Hij vertrok een jaar geleden bij FC Twente, waar hij in dezelfde rol werkte.
NEC was op zoek naar een ervaren directeur, die de club kan helpen in de ambitie om terug te keren naar de Eredivisie. De raad van commissarissen kwam onder aanvoering van Leen Looijen uit bij Van Leeuwen. "Met Ted hebben we iemand die voldoet aan het profiel en die kan werken in de technische visie die we als rvc en directie hebben opgesteld", zegt rvc-voorzitter Ron van Ooijen. "Daarnaast kent hij de uitdaging om te willen promoveren en de krachten en druk die dit met zich meebrengt."
In dienst van FC Twente lukte het Van Leeuwen om met beperkte financiële middelen een selectie samen te stellen die in 2019 als kampioen van de eerste divisie promoveerde naar de Eredivisie. De oud-journalist gaat in Nijmegen de directie vormen met algemeen directeur Wilco van Schaik. "NEC terugbrengen naar de Eredivisie is een uitdagend en derhalve prachtig project, dat zich niet beperkt tot het versterken van alleen het eerste elftal", aldus Van Leeuwen, die eerder bij onder meer AGOVV en Vitesse werkte.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse oud-voetballer Ramon Vega heeft aangekondigd dat hij zich kandidaat wil stellen bij de voorzittersverkiezing van de FIFA volgend jaar. De voormalige verdediger van onder meer Tottenham Hotspur is de eerste die publiekelijk heeft aangegeven dat hij het wil opnemen tegen zittend voorzitter Gianni Infantino.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Ajacied Kasper Dolberg is dinsdag in Kopenhagen succesvol geopereerd aan zijn rechterknie. Dat meldde de Amsterdamse club woensdag op de eigen website. Ajax deed geen uitspraken over de duur van het herstel van de Deense aanvaller.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Tonda Eckert van Southampton heeft van de Engelse voetbalbond FA een voorwaardelijke schorsing van zes weken gekregen voor zijn rol in drie gevallen van spionage door de club tijdens het afgelopen seizoen. Ook kreeg hij een boete van 28.000 pond (33.000 euro). Dat maakte de FA bekend.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mikel Arteta heeft bijgetekend bij Arsenal. De Spanjaard is akkoord met een verbeterd contract tot medio 2030, meldt de club uit Londen op zijn website.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat nog altijd negende op de FIFA-wereldranglijst. Dat blijkt uit de woensdag gepubliceerde ranking. Wel is Oranje na de eerste vier wedstrijden onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández dichter bij nummer 8 België gekomen, waar Mark van Bommel sinds kort bondscoach is.
9 uur geleden