NEC haalt Van Leeuwen binnen als technisch directeur
NIJMEGEN (ANP) - Ted van Leeuwen keert bij NEC terug in de voetballerij. De 68-jarige Van Leeuwen gaat in Nijmegen aan de slag als technisch directeur. Hij vertrok een jaar geleden bij FC Twente, waar hij in dezelfde rol werkte.
NEC was op zoek naar een ervaren directeur, die de club kan helpen in de ambitie om terug te keren naar de Eredivisie. De raad van commissarissen kwam onder aanvoering van Leen Looijen uit bij Van Leeuwen. "Met Ted hebben we iemand die voldoet aan het profiel en die kan werken in de technische visie die we als rvc en directie hebben opgesteld", zegt rvc-voorzitter Ron van Ooijen. "Daarnaast kent hij de uitdaging om te willen promoveren en de krachten en druk die dit met zich meebrengt."
In dienst van FC Twente lukte het Van Leeuwen om met beperkte financiële middelen een selectie samen te stellen die in 2019 als kampioen van de eerste divisie promoveerde naar de Eredivisie. De oud-journalist gaat in Nijmegen de directie vormen met algemeen directeur Wilco van Schaik. "NEC terugbrengen naar de Eredivisie is een uitdagend en derhalve prachtig project, dat zich niet beperkt tot het versterken van alleen het eerste elftal", aldus Van Leeuwen, die eerder bij onder meer AGOVV en Vitesse werkte.
Meer uit Voetbal
PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
9 uur geleden