NEC - Go Ahead Eagles eindigt gelijk na tumultueuze slotfase
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in het thuisduel met Go Ahead Eagles na een tumultueuze slotfase opnieuw gelijkgespeeld in de Eredivisie. Invaller Sylla Sow leek de subtopper uit Deventer in de 88e minuut een onverdiende zege te bezorgen, waarna het duel even werd stilgelegd om bekers bier op het veld vanuit het uitvak. Direct na de hervatting maakte de eveneens ingevallen Mathias Ross koppend de 1-1 namens NEC en daar bleef het bij.
De thuisploeg had in de eerste helft de beste kansen. NEC-middenvelder Magnus Mattsson zag zijn kopbal van dichtbij gekeerd worden door doelman Jeffrey de Lange. Vlak voor rust verscheen de Japanner Koki Ogawa ineens vrij voor De Lange, maar het schot van de NEC-spits was veel te slap.
In de tweede helft gebeurde een stuk minder, tot aan de slotminuten. De intikker van de 27-jarige Sow, die na ruim een uur in het veld was gekomen, was al zijn vijfde doelpunt als invaller dit seizoen. Dat lukte een speler van de Eagles nooit eerder.
De 1-1 betekende voor nummer 14 NEC het vijfde gelijkspel op een rij in de Eredivisie. Go Ahead, gecoacht door René Hake, blijft knap vijfde staan.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
15 uur geleden