NEC - Go Ahead Eagles eindigt gelijk na tumultueuze slotfase
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in het thuisduel met Go Ahead Eagles na een tumultueuze slotfase opnieuw gelijkgespeeld in de Eredivisie. Invaller Sylla Sow leek de subtopper uit Deventer in de 88e minuut een onverdiende zege te bezorgen, waarna het duel even werd stilgelegd om bekers bier op het veld vanuit het uitvak. Direct na de hervatting maakte de eveneens ingevallen Mathias Ross koppend de 1-1 namens NEC en daar bleef het bij.
De thuisploeg had in de eerste helft de beste kansen. NEC-middenvelder Magnus Mattsson zag zijn kopbal van dichtbij gekeerd worden door doelman Jeffrey de Lange. Vlak voor rust verscheen de Japanner Koki Ogawa ineens vrij voor De Lange, maar het schot van de NEC-spits was veel te slap.
In de tweede helft gebeurde een stuk minder, tot aan de slotminuten. De intikker van de 27-jarige Sow, die na ruim een uur in het veld was gekomen, was al zijn vijfde doelpunt als invaller dit seizoen. Dat lukte een speler van de Eagles nooit eerder.
De 1-1 betekende voor nummer 14 NEC het vijfde gelijkspel op een rij in de Eredivisie. Go Ahead, gecoacht door René Hake, blijft knap vijfde staan.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
25 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
17 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
22 uur geleden