NEC - Go Ahead Eagles eindigt gelijk na tumultueuze slotfase
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in het thuisduel met Go Ahead Eagles na een tumultueuze slotfase opnieuw gelijkgespeeld in de Eredivisie. Invaller Sylla Sow leek de subtopper uit Deventer in de 88e minuut een onverdiende zege te bezorgen, waarna het duel even werd stilgelegd om bekers bier op het veld vanuit het uitvak. Direct na de hervatting maakte de eveneens ingevallen Mathias Ross koppend de 1-1 namens NEC en daar bleef het bij.
De thuisploeg had in de eerste helft de beste kansen. NEC-middenvelder Magnus Mattsson zag zijn kopbal van dichtbij gekeerd worden door doelman Jeffrey de Lange. Vlak voor rust verscheen de Japanner Koki Ogawa ineens vrij voor De Lange, maar het schot van de NEC-spits was veel te slap.
In de tweede helft gebeurde een stuk minder, tot aan de slotminuten. De intikker van de 27-jarige Sow, die na ruim een uur in het veld was gekomen, was al zijn vijfde doelpunt als invaller dit seizoen. Dat lukte een speler van de Eagles nooit eerder.
De 1-1 betekende voor nummer 14 NEC het vijfde gelijkspel op een rij in de Eredivisie. Go Ahead, gecoacht door René Hake, blijft knap vijfde staan.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
13 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
44 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
15 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
15 uur geleden